Pasaulyje

2015.04.01 17:40

Z. Dadajevas atsisakė prisipažinimo B. Nemcovo nužudymo byloje

ELTA2015.04.01 17:40

Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymu įtariamas Zauras Dadajevas trečiadienį teisme pareiškė esąs nekaltas.

Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymu įtariamas Zauras Dadajevas trečiadienį teisme pareiškė esąs nekaltas.

Tyrėjas Antonas Migunovas anksčiau teigė, kad Z. Dadajevas ne kartą davė prisipažįstamuosius parodymus, patvirtinančius jo kaltę ir kitų bylos figūrantų prisidėjimą prie nužudymo.

„Mano parodymai buvo išgauti darant spaudimą ir diktuojant. Nėra jokių liudytojų, aš turiu alibi, nužudymo metu aš buvau namie“, – sakė Z. Dadajevas.

Jis pareiškė, kad kovo 5 d. buvo pagrobtas Magase, o kovo 7 d. pristatytas į Tyrimų komiteto pastatą Maskvoje. „Mane pagrobė nežinomi žmonės. Daviau parodymus diktuojant, kadangi buvo grasinama nužudyti mane ir mano draugą“, – teigė Z. Dadajevas.

55 metų B. Nemcovas buvo nušautas vasario 27 d. vėlai vakare Maskvoje, kai jis kartu su drauge Ana Durickaja ėjo per Didįjį Moskvorečės tiltą. Tiriamos kelios nužudymo versijos – tiek politinės, tiek buitinės.

Suimti penki žmonės, įtariami dėl šio nusikaltimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.