Pasaulyje

2015.03.31 17:16

D. Peskovas: Krymo kaina Rusijai – šimtai milijardų dolerių ir visos šalies stagnacija

BNS 2015.03.31 17:16

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Krymo prijungimas prie Rusijos bus šaliai ekonomiškai naudingas, nepaisant išorinio spaudimo.

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Krymo prijungimas prie Rusijos bus šaliai ekonomiškai naudingas, nepaisant išorinio spaudimo.

Tuo tarpu buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas tvirtina, kad dėl Krymo aneksijos Rusija turės apie 200 mlrd. dolerių nuostolių.

„Krymas vėl susijungė su Rusija ir, žinoma, atsirado papildomų pajamų, kurios susijusios su teritorijos prieaugiu, dviejų stambių Rusijos Federacijos subjektų atsiradimu ir precedento neturinčiu išorės spaudimu, kuris, beje, dažnai prieštarauja sveikai logikai ir tarptautinėms normoms“, – kalbėjo D. Peskovas apskritojo stalo renginyje antradienį.

Buvęs Rusijos finansų ministras, dabartinis Pilietinių iniciatyvų komiteto vadovas A. Kudrinas šiame renginyje pareiškė, kad netiesioginiai ir tiesioginiai nuostoliai dėl Krymo prijungimo prie Rusijos ir po to sekusių ekonominių sankcijų Rusijai bus didžiuliai.

„Krymo finansavimas kainuos maždaug po 6–7 mlrd. dolerių per metus, o visi netiesioginiai ir kiti nuostoliai, tarp jų ir kapitalo nutekėjimas, gali siekti 150–200 mlrd. dolerių. Tai labai apytikris vertinimas, bet maždaug taip ir bus“, – pasakė A. Kudrinas.

Jis dar paaiškino, kad esama „netiesioginių ir tiesioginių nuostolių, kurie tenka Rusijai“.

„Jie susiję ir tiesiogiai su sankcijomis, ir su kitokiu požiūriu, pasitikėjimu Rusijos ekonomika ir politika. Jei kalbėsime apie Rusijos rinką, tai jie labiau netiesioginiai“, – pažymėjo A. Kudrinas.

Jo nuomone, šiuo metu Rusijos valdžia prioritetą suteikia politiniams tikslams, o ekonomikos pasiekimus iš dalies aukoja. Buvęs ministras prognozuoja, kad 2015 metais investicijos mažės, ir Rusijos ekonomika artimiausius penkerius metus stagnuos.