Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.02 19:42

Sirijos konflikte žuvo 60 tūkst. žmonių, teigia JT

ELTA 2013.01.02 19:42

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių komisarė Navi Pillay, remdamasi išsamiu tyrimu, trečiadienį sakė, kad per Sirijos konfliktą žuvo mažiausiai 60 tūkst. žmonių, praneša „Reuters“.

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių komisarė Navi Pillay, remdamasi išsamiu tyrimu, trečiadienį sakė, kad per Sirijos konfliktą žuvo mažiausiai 60 tūkst. žmonių, praneša „Reuters“.

Per penkis mėnesius tyrėjai peržiūrėjo septynis informacijos šaltinius, įskaitant Sirijos vyriausybės informaciją, ir sudarė 59 648 asmenų, apie kurių žūtį buvo praneša nuo 2011 metų kovo 15 dienos iki 2012 metų lapkričio 30 dienos, sąrašą.

„Žinodami, kad nuo lapkričio pabaigos konfliktas nesusilpnėjo, galime manyti, kad iki 2013 metų pradžios žuvo daugiau nei 60 tūkst. žmonių, – sakė N. Pillay. – Aukų skaičius yra daug didesnis nei tikėjomės ir tai tikrai šokiruoja.“

Tai pirmas Sirijoje žuvusių žmonių skaičiavimas nuo gegužės mėnesio, kai JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paskelbė, kad iš viso žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Naujausias tyrimas, kurį atliko pelno nesiekianti bendrovė „Benetech“, rodo, kad 2011 metų vasarą kas mėnesį žūdavo vidutiniškai apie tūkstantis žmonių, o nuo 2012 metų liepos šis skaičius išaugo iki daugiau nei penkių tūkstančių per mėnesį. Daugiau nei vienas iš penkių žmonių žuvo Homse, o antroje vietoje yra sostinės Damasko apylinkės, kur žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Tyrime žuvusieji neskirstomi etniškai arba į sukilėlius, karius ir civilius.

Per antskrydį sprogo degalinė

Tuo metu trečiadienį Sirijos kariniai lėktuvai neramiame rytiniame Damasko priemiestyje susprogdino degalinę, žuvo daug civilių, remdamasi opozicijos aktyvistais informuoja BBC.

Damasko gyventojai teigia matę degančius kūnus ir baisius vaizdus. Pagal skirtingus pranešimus, žuvo nuo 30 iki 70 žmonių. Aktyvistų pranešimų apie žuvusiuosius patvirtinti neįmanoma.

Vienas aktyvistas naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad kariniai lėktuvai bombardavo teritoriją, kai į degalinę buvo pristatyta nauja degalų siunta ir joje susirinko daugybė žmonių. Dėl bombardavimo kilo didžiulis sprogimas, kuris apėmė eilėje prie degalinės stovėjusius automobilius. Pasak BBC korespondentės, tarp žuvusiųjų yra daug moterų ir vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi