Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.30 15:14

V. Putinas jau erzina ir arabų šalis

Sirijos prezidentas demaskavo Rusijos melą esą ginklai Damasko režimui tiekiami pagal sutartis, pasirašytas iki pilietinio karo pradžios.

Sirijos prezidentas demaskavo Rusijos melą esą ginklai Damasko režimui tiekiami pagal sutartis, pasirašytas iki pilietinio karo pradžios.

Basharas al- Assadas. AFP/Scanpix nuotr.

Interviu dienraščiui „Rosijskaja gazeta“ Sirijos prezidentas Basharas al- Assadas pareiškė, kad yra ir sutarčių, pasirašytų daugiau kaip prieš penkerius metus, tačiau yra ir kitų, dėl ginklų tiekimo ir bendradarbiavimo, kurios pasirašytos jau prasidėjus krizei. Jos buvo pakoreguotos ir pritaikytos kovoms, kurias Sirijos kariuomenė esą vykdo prieš teroristus.

Rusija sulaukė ir netikėtos kritikos per arabų šalių susitikimą Egipte, kai jo prezidentas perskaitė Vladimiro Putino laišką su reikalavimu nutraukti operacijas prieš Jemeno sukilėlius. Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras iškart atkirto, kad Rusija dviveidė: kalba apie Artimųjų rytų problemas tarsi pati prie jų neprisidėtų. Ginkluodama Sirijos režimą, kovojantį su savo žmonėmis, Rusija esą prisideda prie tragedijų šioje šalyje.

Sirijoje jau žuvo per 220 tūkstančių civilių. Šiitišką Sirijos režimą remia šiitiškas Iranas, pagrindinis sunitiškų arabų šalių priešininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi