Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus Verbų sekmadienio pamokslo metu prisiminė tragiškus įvykius

LRT TV naujienų tarnyba, ELTA2015.09.08 13:45

Popiežius Verbų sekmadienio proga primena apie vieną svarbiausių Kristaus pamokų – kuklumą – ir skatina prisiminti šiandienos kankinius pasaulyje. Verbų sekmadienis šiandien švenčiamas net ir ten, kur krikščionys aktyviai persekiojami.

Popiežius Verbų sekmadienio proga primena apie vieną svarbiausių Kristaus pamokų – kuklumą – ir skatina prisiminti šiandienos kankinius pasaulyje. Verbų sekmadienis šiandien švenčiamas net ir ten, kur krikščionys aktyviai persekiojami.

 Romoje verbas pakeičia alyvmedžių arba palmių šakelės žmonių rankose. Bet visa tai tik simbolika, tad ne taip ir svarbu – verba ar palmė, svarbesnis čia Verbų sekmadienio pamokslas, kurį popiežius šįkart skiria nuolankumo arba kuklumo dorybei. Net ir žinodamas būsiąs išduotas Kristus turi iškęsti pažeminimą, mušimą, kančią ir galų gale numirti už žmoniją. Tai kuklus Dievas ir būtent dėl to jis mus stebina, sako popiežius, čia pat pridurdamas, kad šiandien pilna jo pasekėjų.

„Šiandien taip pat galvojame apie nuolankumą tų, kurie dėl ištikimybės evangelijai yra priversti iškęsti diskriminaciją ir sumokėti asmenInę kainą. Mūsų broliai ir seserys, persekiojami dėl to, kad yra krikščionys, yra šiandienos kankiniai,“ – sakė popiežius.

Dalis tų, kuriuos omenyje turi popiežius, šiandien renkasi Beirute – tai pabėgėliai iš Sirijos ir Irako krikščionys, pasprukę nuo „Islamo valstybės“ persekiojimo į trapų, bet santaiką tarp skirtingų konfesijų sugebantį išsaugoti Libaną. Turbūt katalikiškiausioje tolimųjų Rytų valstybėje – Filipinuose, kur krikščionys sudaro 80 procentų iš 100 milijonų gyventojų, verbos po mišių bus kabinamos virš namų durų, tikintis, kad tai padės iš namų išvaryti piktąsias dvasias.

Per Didžiąją savaitę krikščionys visame pasaulyje, kaip ir musulmonai per Ramadaną, turėtų melstis, pasninkauti ir suteikti išmaldą vargstantiems, o anot popiežiaus šiandieninio pamokslo – prisiminti kuklumo vertybės svarbą ir pamėginti suprasti, ko moko Jėzaus nukryžiavimo istorija.

Pradėdamas Didžiąją savaitę, popiežius Pranciškus sekmadienį pagerbė ir „Germanwings" lėktuvo katastrofos aukas. Jis meldžiasi „už lėktuvo katastrofos aukas, tarp kurių yra ir vokiečių moksleivių grupė", – per tradicinę Viešpaties angelo maldą sakė Katalikų bažnyčios vadovas.

 Šviečiant saulei, dešimtys tūkstančių susirinkusių maldininkų mojo alyvų šakelėms.

Verbų sekmadienį Bažnyčia mini Jėzaus įžengimą į Jeruzalę. 1,7 mlrd. katalikų ir evangelikų krikščionių visame pasaulyje tą dieną pradeda „Šventąją savaitę", kuri yra bažnytinių metų kulminacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt