Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.29 11:30

Jemene tęsiasi antskrydžiai – nutraukta oro uosto veikla, žuvo 15 karių

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.03.29 11:30

Arabų koalicijos karo lėktuvai, besitaikantys į Irano remiamus sukilėlius, smogė  nusileidimo ir pakilimo takui Jemeno sostinės Sanos tarptautiniame oro uoste, sekmadienį sakė šaltinis aviacijos sluoksniuose. Žuvo 15 karių.

Arabų koalicijos karo lėktuvai, besitaikantys į Irano remiamus sukilėlius, smogė  nusileidimo ir pakilimo takui Jemeno sostinės Sanos tarptautiniame oro uoste, sekmadienį sakė šaltinis aviacijos sluoksniuose. Žuvo 15 karių.

„Tai buvo pirmas kartas“ nuo keturias dienas trunkančios kampanijos pradžios, „kai jie smogė nusileidimo ir pakilimo takui“, sakė šaltinis, kuris tai pranešė kitą dieną po to, kai iš Sanos buvo evakuoti Jungtinių Tautų (JT) darbuotojai.

Arabų koalicija iš oro smogė taip pat smogė sukilėlių respublikos gvardijos būstinei Jemeno sostinėje, nukaudama 15 karių, sekmadienį pranešė kariškių pareigūnas.

Per praėjusios nakties reidą buvo smogta bazei „al Subaha“ Sanos vakaruose, sakė tas pareigūnas. Vienas sostinės kariškių ligoninės medikas pranešė, kad į tą ligoninę po reido buvo atvežta 12 lavonų ir 18 sužeistų karių.

Rusija įspėja, jog šie bombardavimai gali pakenkti deryboms su Iranu dėl jo branduolinės programos.

Šansai pasiekti susitarimą su Iranu dėl jo branduolinės programos yra „didesni nei 50:50“, šeštadienį rusų naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė Rusijos vyriausiasis derybininkas Šveicarijoje vykstančiose šešiašalėse derybose.

„Galvoju, kad šansai yra didesni nei 50:50“, – Lozanoje sakė Sergejus Riabkovas, kuris kalbėjo prieš antradienio terminą, iki kurio turi būti susitarta dėl sutarties kontūrų.

Tačiau jis pabrėžė, jog Maskva viliasi, kad kovos Jemene nesukels pavojaus deryboms tarp Teherano ir pasaulio galių.

„Deja, matome, kad tragedija, kuri vyksta šioje šalyje (Jemene), daro poveikį derybų atmosferai, – sakė S. Riabkovas. – Viliamės, kad situacija Jemene nenulems tam tikrų dalyvių pozicijos pasikeitimo“.

Tuo metu Jemeno prezidentas paragino sąjungininkus tol tęsti oro atakas, kol sukilėliai pasiduos ir pavadino juos „Irano marionetėmis“.

Jungtinės tautos (JTO) bei įvairių šalių ambasados iš Jemeno evakavo daugiau nei 200 darbuotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi