Pasaulyje

2019.04.06 15:04

Švedijos policija apklausia iš Sirijos grįžusius asmenis

ELTA2019.04.06 15:04

Švedijos pietvakariuose esančio Geteborgo miesto policija pradėjo siuntinėti iš karo veiksmų zonų Sirijoje grįžusiems asmenims kvietimus savo noru apsilankyti nuovadose ir papasakoti, koks buvo jų kelionės į Artimuosius Rytus tikslas ir ką jie ten veikė.

Kaip pranešė šeštadienį Švedijos radijas, beveik visi kvietimus gavę žmonės atvyko duoti parodymų, bet pareigūnai skeptiškai žiūri į jų pasakojimus.

Geteborgo policijai jau pavyko apklausti 18 asmenų, grįžusių iš Sirijos. 17 iš jų prisistatė savo noru, dar vieną žmogų policininkai aplankė namuose. Šių žmonių atžvilgiu Švedijos saugumo policija (Sapo) neturi konkrečių įtarimų. 

Nė vienas apklaustasis neprisipažino nusikaltęs. „Dauguma teigė dirbę įvairius pagalbinius darbus, vairavę greitosios pagalbos automobilius ir pan. Akivaizdu, kad į tokius pasakojimus reikia žiūrėti skeptiškai“, - pareiškė žurnalistams Geteborgo policijos atstovas Ulfas Merlanderis. Anot jo, rengti tokias apklausas sunkiau negu tais atvejais, kai esama įrodymų.

Sapo duomenimis, nuo 2012 metų apie 300 Švedijos gyventojų išvyko į Siriją ir Iraką kariauti ekstremistinių grupuočių pusėje. Iš jų pusė jau grįžo į Švediją. Kovos su ekstremizmu centro vertinimu, kiti taip pat grįš į 35 šalies municipalitetus ir miestus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt