Pasaulyje

2015.03.29 10:42

Milijonai žmonių prisijungė prie akcijos „Žemės valanda“

ELTA2015.03.29 10:42

Milijonai pasaulio žmonių šeštadienį prisijungė prie aplinkosaugos akcijos „Žemės valanda“ ir valandai išjungė šviesas, praneša agentūra AFP.

Milijonai pasaulio žmonių šeštadienį prisijungė prie aplinkosaugos akcijos „Žemės valanda“ ir valandai išjungė šviesas, praneša agentūra AFP.

Vilniuje tradiciškai valandai buvo pritemdytas kai kurių pastatų apšvietimas, bankas „SEB“ valandai išjungė reklaminių iškabų ir pastatų fasadų apšvietimą. K

Susivienijimo „Žali.lt“ aktyvistai ragindami Lietuvos gyventojus valandai išjungti visus nebūtinus šviesos šaltinius, susimąstyti apie pražūtingus klimato kaitos padarinius bei ieškoti būdų jiems stabdyti.

Vokietijoje aptemo Brandenburgo vartai Berlyne. Aktyvistai čia iš žvakučių sudėliojo užrašą „Saugokime savo klimatą! Dabar!“

20.30 val. buvo išjungtasr Eifelio bokšto apšvietimas, tiesa, saugumo sumetimais – tik penkioms minutėms. Brazilijos Rio de Žaneiro mieste tamsoje paskendo garsioji Kristaus statula. Šviesas išjungė ir Kremlius Maskvoje bei dangoraižiai Honkongo centre.

2007 metais Australijos Sidnėjaus mieste pradėta iniciatyva „Žemės valanda“ siekiama pabrėžti reikalavimą imtis didesnių klimato ir aplinkos apsaugos pastangų. Aplinkosaugos organizacijos (WWF) duomenimis, šiais metais akcija vyko daugiau kaip 7 000 miestų 172 pasaulio šalyse. Tamsoje skendėjo beveik 40 UNESCO pasaulio paveldo objektų.

Akciją parėmė ir britų princas Čarlzas, paskelbęs vaizdo įrašą. Jame sosto įpėdinis aiškina, kodėl svarbu dalyvauti akcijoje. Jis priminė, kad žmonės turi saugoti planetą „ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo vaikų bei anūkų“. Vaizdo klipe antrajame plane matyti Čarlzo ir jo vienerių metukų vaikaičio George`o nuotrauka.

Populiariausi