Pasaulyje

2015.03.28 14:25

Maskvoje naktį iš B. Nemcovo nužudymo vietos pašalintos visos gėlės ir nuotraukos

BNS 2015.03.28 14:25

Nenustatyti asmenys civiliais rūbais naktį iš Boriso Nemcovo nužudymo vietos Maskvos centre likvidavo improvizuotą memorialą nužudytam opozicijos veikėjui, pranešė radijo stotis „Echo Moskvy“.

Nenustatyti asmenys civiliais rūbais naktį iš Boriso Nemcovo nužudymo vietos Maskvos centre likvidavo improvizuotą memorialą nužudytam opozicijos veikėjui, pranešė radijo stotis „Echo Moskvy“.

Pasak jos, visas gėles, nuotraukas ir žvakes jie išsinešė.

Šios radijo stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas šeštadienį parašė socialiniame tinkle „Instagram“: „Į Nemcovo nužudymo vietą neša gėles, fotografijas ir Rusijos vėliavas“ ir pateikė šio vaizdo nuotrauką.

Memorialas pastarosiomis dienomis naikinamas jau antrą kartą.

Kovo 24 dieną buvo pranešta, kad nenustatyti asmenys nuniokojo improvizuotąjį memorialą, paliko užrašą ir tokio nuniokoto vaizdo nuotrauką paskelbė internete. Atsakomybę dėl šio akto prisiėmė judėjimas SERB, kurio narius esą papiktino siūlymas pavadinti šį tiltą B.Nemcovo vardu; šio judėjimo aktyvistai vadina B. Nemcovą „Rusijos interesų išdaviku“.

Tačiau netrukus memorialas vėl buvo atkurtas.

B. Nemcovas, vienas opozicijos Rusijoje lyderių, buvo nužudytas naktį į vasario 28 dieną sostinės centre ant tilto per Maskvos upę netoli Kremliaus.

Opozicija renka parašus nuolatiniam paminklui

Rusijos opozicija šeštadienį pareiškė, kad improvizuoto memorialo, įrengto aktyvisto B. Nemcovo nužudymo vietoje ant vieno tilto Maskvos centre, pašalinimas yra provokacija ir rengia peticiją, reikalaujančią, kad toje vietoje būtų įamžintas šio iškilaus Kremliaus kritiko atminimas.

„Manau, kad tai buvo provokacija, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė buvęs opozicijos aktyvistas Ilja Jašinas, buvęs B. Nemcovo bendražygis.

„Jeigu būtų veikusios oficialios miesto tarnybos, tuomet darbininkai būtų vilkėję uniformines liemenes, o merija viešai paaiškintų jų veiksmus, – pažymėjo jis. – Tai buvo dar viena Nemcovo žūties vietos išniekinimo akcija – kad ir kas ją būtų surengęs.“

„Valdžios nereagavimas į pirmąją išniekinimo akciją atrišo rankas tiems, kam patinka įžeidinėti mūsų draugo atminimą“, – skundėsi I. Jašinas.

„Esu įsitikinęs, kad liaudies memorialas ant tilto egzistuos ilgai: tokios provokacijos tik mobilizuoja žmones, ir jie vėl neša gėles“, – sakė I.Jašinas

Pasak jo, aktyvistai renka parašus, kad B. Nemcovo atminimas būtų įamžintas ant minėto tilto memorialine lenta arba paminklu.

„Praėjus 40 dienų nuo jo žūties surinkti parašai bus perduoti valdžios organams kartu su oficialia peticija“, – nurodė I. Jašinas.