Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Jemeno didžiausiame Adeno ginklų sandėlyje griaudėjo sprogimai

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Didžiausiame Adeno arsenale šeštadienį griaudėjo sprogimai, į pietų Jemeno dangų kilo liepsnos ir dūmai, pasakojo liudininkai.

Didžiausiame Adeno arsenale šeštadienį griaudėjo sprogimai, į pietų Jemeno dangų kilo liepsnos ir dūmai, pasakojo liudininkai.

Naujienų agentūros „Reuters“ korespondentas savo akimis matė ugnį ir sprogimus Džabal Hadido komplekse, esančiame netoli gyvenamųjų ir komercinių pastatų. Kol kas žinių apie aukas nėra.

Šiuose sandėliuose plėšikauta pastarosiomis dienomis, kai šiitų husių kovotojai kaunasi su prezidentui Abdrabuh Mansourui Hadi ištikimomis pajėgomis dėl šio didžiausio pietuose miesto kontrolės.

Sostinę visą naktį atakavo karo lėktuvai

Karo lėktuvai visą naktį iš penktadienio į šeštadienį atakavo Jemeno sostinę Saną. Antskrydžiai liovėsi išaušus, sakė naujienų agentūrai „Reuters“ vietiniai gyventojai šeštadienį.

„Visą naktį (miestą) daužė lėktuvai ir liovėsi tik auštant“, – sakė vienas Sanos gyventojų, dar pridūręs, kad sprogimai aidėjo iš vakarinės miesto dalies, kur yra vyriausybės nacionalinės gvardijos bazė.

Kol kas nenustatyta, ar šie lėktuvai buvo Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos, kuri rengė atakas prieš Jemeno husius šiitus ketvirtadienį.

Saudo Arabijos karinių jūrų pajėgų laivai evakavo diplomatus iš Adeno

Saudo Arabijos karo laivai evakavo dešimtis užsieniečių diplomatų iš Jemeno pagrindinio pietinio miesto Adeno, karalystei tęsiant aviacijos antskrydžius prieš atakuojančius šiitų sukilėlius, šeštadienį pranešė valstybinė televizija.

„Saudo Arabijos karinės jūrų pajėgos įvykdė operaciją „Tornado“, evakuodamos iš Adeno dešimtis diplomatų, tarp kurių yra ir Saudo Arabijos piliečių“, – nurodė televizija.

Ši evakuacija surengta po įnirtingų kautynių Adene tarp prezidento Abdrabuh Mansuro Hadi šalininkų ir priešininkų. Šalies vadovas apsistojo šiame uostamiestyje praėjusį mėnesį, pabėgęs iš sukilėlių užimtos sostinės.

Šiuo metu A. M. Hadi yra Egipte, atvykęs penktadienį vakare į Šarm aš Šeichą dalyvauti Arabų Lygos vadovų susitikime.

JT evakuoja savo personalą

Šeštadienį Jungtinės Tautos (JT) pradėjo evakuoti savo darbuotojus iš Sanos. Šių veiksmų buvo nuspręsta imtis po to, kai Saudo Arabija ėmė vykdyti oro antskrydžius prieš šiitų pajėgas, praneša „Reuters“.

Daugiau nei 100 JT darbuotojų išvyko į oro uostą ir tikisi surasti prieglobstį Jordanijoje ir kitose kaimynėse.

Anksčiau buvo pranešama apie JT specialiojo pasiuntinio Jemene ir JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono dalyvavimą kasmetiniame arabų viršūnių susitikime Egipte, tačiau dabar ši informacija nekomentuojama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi