Pasaulyje

2015.03.27 11:57

Saudo Arabijos koalicija tęsia antskrydžius Jemene, žuvo 39 žmonės

BNS2015.03.27 11:57

Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karo lėktuvai penktadienį tęsė antskrydžius Jemene prieš husiais vadinamus šiitų sukilėlius, siekiančius nuversti prezidento Abdrabuh Mansuro Hadi vyriausybę. Per šiuos antskrydžius jau žuvo beveik 40 žmonių.

Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos karo lėktuvai penktadienį tęsė antskrydžius Jemene prieš husiais vadinamus šiitų sukilėlius, siekiančius nuversti prezidento Abdrabuh Mansuro Hadi vyriausybę. Per šiuos antskrydžius jau žuvo beveik 40 žmonių.

Pats prezidentas tuo metu išvyko į arabų šalių viršūnių susitikimą telkti paramos kovai su sukilėliais, o šiitiškas Iranas savo ruožtu įspėjo, kad intervencija Jemene yra „pavojinga“. Karo lėktuvai penktadienį paryčiais atakavo du rajonus šiaurinėje Jemeno provincijoje, kuri yra husiais vadinamų šiitų sukilėlių judėjimo bastionas, pranešė šaltiniai.

Antskrydžiai buvo surengti kitą dieną po to, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija pradėjo oro smūgių kampaniją, siekdama paremti Jemeno prezidentą Abdrabuh Mansurą Hadi, kurio vyriausybę mėgina nuversti husiai.

Penktadienį buvo smogta šiaurinėje Saados provincijoje esančios Kataf Bokos turgui, kur žuvo ar buvo sužeista 15 žmonių, nurodė šaltiniai. Taip pat atakuotas Šados rajonas.

Koalicijos antskrydžiai prieš šiitų sukilėlius Jemene per kiek daugiau nei parą nusinešė mažiausiai 39 civilių žmonių gyvybes, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai.

12 žmonių žuvo, kai per antskrydį, kurio taikinys buvo į šiaurę nuo sostinės Sanos esanti karinė bazė, buvo apšaudyti aplinkiniai gyvenamieji rajonai, naujienų agentūrai AFP sakė, husiais vadinamų sukilėlių kontroliuojamos ministerijos atstovai.

Galingi sprogimai sudrebino sostinę Saną netrukus po to, kai sukilėlių lyderis Abdulmalikas al-Huthi griežtai sukritikavo intervenciją, pareiškęs, kad ji yra „nepagrįsta“. Husių lyderis taip pat paragino savo šalininkus priešintis „nusikalstamai engėjiškai agresijai“.

Jemeno prezidentas ketvirtadienį atvyko į Rijadą, o pareigūnai nurodė, kad jis keliauja į Egiptą dalyvauti savaitgalį vyksiančiame dviejų dienų Arabų Lygos viršūnių susitikime.

Tai buvo pirmasis pranešimas apie prezidento buvimo vietą nuo tada, kai husiai šią savaitę pradėjo didelio masto puolimą, siekdami priartėti prie pagrindinio pietinio šalies miesto Adeno, kuriame apsistojo A.M.Hadi, kai praėjusį mėnesį paspruko iš sukilėlių užimtos sostinės.

Jų puolimas pakurstė Saudo Arabijos būgštavimus, kad šiitų sukilėliai perims viso kaimyninio Jemeno, kuriame gyventojų daugumą sudaro sunitai, kontrolę ir ši šalis paklius į šiitiško Irano, kuris yra pagrindinis husių užsienio sąjungininkas, įtakos zoną.

Saudo Arabija karinę kampaniją pradėjo ketvirtadienį paryčiais smūgiais iš oro ir nurodė subūrusi daugiau nei dešimties valstybių koaliciją, kuriai priklauso ir penkios Persijos įlankos monarchijos.

Saudo Arabijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Adelas al Jubeiras (Adelas Džubeiras) nurodė, kad koalicija pasirengusi „imtis visų būtinų priemonių“ A.M.Hadi vyriausybei apginti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.