Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.27 12:45

Kanados pilotams po katastrofos Alpėse įvesta nauja taisyklė, ją taikys ir „Wizz Air“

BNS 2015.03.27 12:45

Kanada nurodė savo oro bendrovėms, kad jų lėktuvų kabinose visuomet privalo būti du žmonės, kai paaiškėjo, kad Vokietijos bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas sąmoningai sudaužė savo lainerį po, kai buvo paliktas vienas.

Kanada nurodė savo oro bendrovėms, kad jų lėktuvų kabinose visuomet privalo būti du žmonės, kai paaiškėjo, kad Vokietijos bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas sąmoningai sudaužė lainerį po, kai buvo paliktas vienas. Apie tokią taisyklę svarsto ir Vokietijos aviacijos asociacija BDL.

Kanados susisiekimo ministrės Lisos Raitt įsakas įsivesti tokią taisyklę yra privalomas ir galiojantis nuo jo paskelbimo, pridūrė ji.

„Jeigu gabenate keleivius, tai bus jums taikoma, – ministrė sakė prie Bendruomenių Rūmų. – Pilotų kabinoje visuomet privalo būti du įgulos nariai.“

L. Raitt paaiškino, kad antrasis asmuo gali būti stiuardas, jeigu pilotui arba antrajam pilotui prireikia išeiti iš kabinos skrydžio metu.

Vokietijos asociacijos vadovas Matthias von Randowas taip pat paskelbė apie planus įsivesti dviejų žmonių pilotų kabinoje taisyklę.  Antrasis asmuo galės būti stiuardas, jeigu pilotui arba antrajam pilotui prireikia išeiti iš kabinos.

„Germanwings“ pirminės bendrovės „Lufthansa“ vadovas Carstenas Spohras atskirai nurodė, kad „dviejų asmenų taisyklė“ bus aptarta penktadienį per oro vežėjų susitikimą, kuriame dalyvaus Federalinio aviacijos biuro (LBA) pareigūnai.

Ketvirtadienį kelios Europos oro bendrovės, tarp jų „easyJet“ ir „Norwegian Air Shuttle“, paskelbė įvedančios „dviejų asmenų taisyklę“ visuose savo skrydžiuose.

Taisyklės buvo pakeistos po to, kai Prancūzijos pareigūnai paskelbė, kad pasmerkto „Germanwings“ lainerio antrasis pilotas veikiausiai sąmoningai nukreipė lėktuvą „Airbus A320“ rėžtis į Prancūzijos Alpes. Per tą katastrofą žuvo visi 150 keleivių ir įgulos narių.
 

Penktadienio vidurdienį, reaguodami į tragišką „Germanwings“ lėktuvo likimą ir aiškėjančias nelaimės detales kompanija „Wizz Air“ taip pat patvirtino naują tvarką pilotų kabinoje.

„Peržiūrėjusi orlaivių kabinų procedūras, oro linijų bendrovė „Wizz Air“ diegia naują tvarką. Pagal ją, pilotų kabina nebus paliekama tik vieno asmens priežiūrai. Jeigu vienam iš pilotų tektų trumpam palikti  kabiną, jį privalės pakeisti vienas iš įgulos narių. Naują tvarką jau patvirtino ir Vengrijos CAA,“ –  teigė „Wizz Air“ komunikacijos vadovas Danielis de Carvalho.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi