Pasaulyje

2013.01.01 15:11

Naujųjų sutikimas Italijoje: du žuvę, 361 sužeistas

LRT.lt2013.01.01 15:11

Pasitinkant Naujuosius metus, sprogstantys fejerverkai Italijoje pražudė du žmones, dar 361 buvo sužeistas. 

Pasitinkant Naujuosius metus, sprogstantys fejerverkai Italijoje pražudė du žmones, dar 361 buvo sužeistas.

49 metų statybininką pražudė į veidą pataikiusi petarda, 51 metų restorano savininkas mirė po to, kai bandant fejerverko bateriją, viena petarda sprogo prie pat jo galvos, pranešė policija.

Abi nelaimės įvyko Kampanės regione šalies pietuose, kur nesudėtinga įsigyti nelegalių fejerverkų, kuriuos vietos gyventojai ypač mėgsta.

Naujųjų išvakarėse Neapolyje sprogo automobilis, kuriame, kaip manoma, buvo prikrauta nelegalių fejerverkų. Per incidentą smarkiai sužeisti du automobilio viduje buvę paaugliai.

Nukentėjusiųjų skaičius, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo labai nežymiai. Tuomet fejerverkai pražudė du žmones, 561 sužeidė.

„Šie incidentai dar kartą parodo, kad patys rimčiausi atvejai susiję su beatodairišku nelegalių fejerverkų naudojimu. Šie prietaisai – tikri sprogmenys“, – teigiama policijos pranešime.

Su nelegalių fejerverkų platinimu kovojantys pareigūnai pranešė konfiskavę šaunamųjų ginklų, parako ir detonatorių, tiriama 261 žmogaus veikla.

Tarp nukentėjusiųjų – 6 metų mergaitė ir 5 metų berniukas, kurie per sprogimus apdegė ir trumpam buvo atsidūrę ligoninėje.

Sužeidimų pasitaikė ir kitose Italijos vietose. Milane 11-metis čigonas neteko trijų pirštų, kai jo rankoje sprogo neiššovusi petarda.

Didžiausi šventiniai Naujųjų metų renginiai vyko Romoje, kur į prie Koliziejaus esančią alėją pasiklausyti koncerto susirinko 300 tūkst. žmonių, ir Venecijoje, kur į šv. Marko aikštę atėjo 70 tūkst. baltais kostiumais ir kaukėmis pasipuošusių žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.