Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: dėl įtariamų korupcija per vyriausybės posėdį suimti du pareigūnai

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos milicijos pareigūnai trečiadienį įžengė į televizijos transliuotą vyriausybės posėdį ir suėmė du aukšto rango krizių valdymo tarnybos pareigūnus, įtariamus dalyvavus aukšto lygio korupcinėje schemoje.

Ukrainos milicijos pareigūnai trečiadienį įžengė į televizijos transliuotą vyriausybės posėdį ir suėmė du aukšto rango krizių valdymo tarnybos pareigūnus, įtariamus dalyvavus aukšto lygio korupcinėje schemoje.

Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas nurodė, kad buvo suimtas Ukrainos nepaprastųjų situacijų valstybinės tarnybos vadovas Serhijus Bočkovskis ir jo pirmasis pavaduotojas Vosylis Stojeckis, kurie, kaip įtariama, dalyvavo korupcinėje veikloje, susijusioje su užsienyje registruotomis bendrovėmis ir viešaisiais pirkimais.

„Supaprastinti valstybės pirkimai būdavo vykdomi per privačią bendrovę. Ji yra kontroliuojama ne Ukrainos juridinio asmens – Džersio saloje registruotos bendrovėsi. Iš jos (lėšos būdavo persiunčiamos) į kitą privačią bendrovę, priklausančią V. Stojeckiui ir S. Bočkovskiui. Tuomet tie pinigai buvo paskirstomi į su kortelėmis susietas sąskaitas, kurių dalis buvo atidarytos Kipro banguose. Štai šių kortelių originalai“, – A. Avakovas sakė per trečiadienį vykusį vyriausybės posėdį.

Pasak ministro, šią schemą buvo galima slapta stebėti toliau, bet surinkta informacija yra „sukrečianti“. Jis pademonstravo premjerui „juodosios buhalterijos“ dokumentus, susijusius su sausį ir vasarį vykdytomis operacijomis, ir paaiškino A. Jaceniukui, „kiek ir iš ko būdavo renkama srityse ir kam būdavo išdalijama“.

Per aiškiai surežisuotą incidentą, siekiant pabrėžti vyriausybės vajų prieš korupciją, vidaus reikalų ministras, kreipdamasis į premjerą A. Jaceniuką, pareiškė: „Arsenijau Petrovičiau, tai ne šou – aš jus iš anksto įspėjau. Laikau tai skiepais (ir manau), kad toks viešumas būtinas.“

„Kai šalis kariauja ir kai mes skaičiuojama kiekvieną skatiką – jie vagia iš liaudies ir valstybės, – atsakė vyriausybės vadovas. – Taip nutiks kiekvienam, kas pažeidinėja įstatymus ir tyčiojasi iš Ukrainos valstybės.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi