Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Tuniso muziejus po išpuolio vis dar lieka uždarytas

Tuniso vidaus reikalų ministerija saugumo sumetimais dar neleido atidaryti nacionalinio muziejaus, nors po teroro akto, per kurį žuvo 20-mt užsienio turistų, muziejaus žadėjo priimti lankytojus šią savaitę.

Tuniso vidaus reikalų ministerija saugumo sumetimais dar neleido atidaryti nacionalinio muziejaus, nors po teroro akto, per kurį žuvo 20-mt užsienio turistų, muziejaus žadėjo priimti lankytojus šią savaitę. 

  Šeši milijonai turistų, daugiausia – europiečių, pernai ilsėjosi Tuniso smėlio papldimiuose, keliavo dykumų takais, lankė istorijos paminklus, taip pat ir Bardo muziejų. Septynis procentus bendrojo vidaus produkto Tunise sudaro pajamos iš turizmo, pernai tai buvo apie du milijardai dolerių. Tik žemės ūkyje dirba daugiau žmonių negu turizmo pramonėje. 

„Tie, kas puolė Bardo muziejų praėjusią savaitę, siekė tam suduoti smūgį, bet jiems nepavyko“, – sako Tuniso vyriausybės atstovai. Premjero sprendimu atleistas turizmo policijos vadovas, dar keturi už saugumą atsakingi pareigūnai. Bet nežinia, kada į Bardo muziejų vėl bus leidžiami lankytojai. Po išpuolio sulaikyta apie 20-mt žmonių, kariuomenei nurodyta budėti didžiuosiuose miestuose, tačiau stengtis nekristi į akis.

„Žmonės junta valstybės buvimą. Kad ji kontroliuoja padėtį“, – sakė Tuniso gyventojas Slahas Lassoudas.
 
„Nutarėme neatšaukti savo kelionės, nors kai kas atideda. Mes nutarėme pasilikti dar savaitę, o birželį ir rugsėjį vėl atvyksime“, – kalbėjo turistas iš Prancūzijos Herve`as Polanas.
 
Vidaus reikalų ministerija pripažino – prie kruvinos atakos privedė saugumo spragos, muziejuje šaudynes tikina surengusi grupuotė „Islamo valstybė“. Tai buvo pirmas jos išpuolis Tunise. Tačiau tai – šalis, „Islamo valstybės“ pajėgoms teikianti daugiausia kovotojų, užsieniečių. Dalis jų, kovojusių Irake ir Sirijoje grįžo, todėl bijomasi naujų išpuolių. 
 
 Ekspertai sako, jog po išpuolio praėjusią savaitę Tuniso pajamos iš turizmo gali sumažėti trečdaliu – maždaug 700-tais milijonų dolerių.
  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi