Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.24 10:49

Talino merui E. Savisaarui dėl infekcijos amputuota koja

BNS 2015.03.24 10:49

Talino merui Edgarui Savisaarui pirmadienį buvo amputuota dešinė koja aukščiau kelio dėl sparčiai plintančių audinių pažeidimų ir kraujo užkrėtimo, išsivysčiusių dėl streptokokų infekcijos, pranešė Tartu universitetinės ligoninės gydytojai.

Talino merui Edgarui Savisaarui pirmadienį buvo amputuota dešinė koja aukščiau kelio dėl sparčiai plintančių audinių pažeidimų ir kraujo užkrėtimo, išsivysčiusių dėl streptokokų infekcijos, pranešė Tartu universitetinės ligoninės gydytojai.

Pirmadienio popietę ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje gydytojai sakė manantys, kad jiems pavyko sustabdyti infekcijos plitimą.

E. Savisaaras, kuris buvo pirmasis Estijos premjeras po nepriklausomybės atkūrimo, o dabar vadovauja prorusiškai Centro partijai, atvyko į Tartu universiteto ligoninę kovo 18-osios popietę, skųsdamasis dideliu karščiavimu ir silpnumu. Ir pradžių manyta, kad politikas susirgo plaučių uždegimu, sakė profesorius ligoninės anestezijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Joelis Starkopfas.

„Tačiau greitai buvo nustatyta, kad pacientas kenčia nuo streptokokų infekcijos, kuri plačiai vadinama audinius ardančių bakterijų infekcija; jam išsivystė toksinis šokas“, – sakė gydytojas.

Pirmoji operacija, per kurią buvo pašalinti pažeisti audiniai nuo paveiktos galūnės, buvo atlikta ketvirtadienio rytą. Apmirę audiniai taip pat buvo šalinami per tolesnes operacijas penktadienį ir šeštadienį, sakė vyriausiasis chirurgas Marko Murruste.

Po specialistų konsiliumo pirmadienio rytą E. Savisaaro artimieji buvo informuoti apie prognozę, kad gali prireikti amputacijos. Vėliau per tolesnę nekrozės paveiktų audinių šalinimo operaciją buvo nustatyta, kad kojos išgelbėti nepavyks, todėl galūnė buvo amputuota aukščiau kelio, sakė ligoninės vizituojantis profesorius Peepas Talvingas.

Gydytojų nuomone, operacija buvo sėkminga, bet E. Savisaarui dėl streptokokų infekcijos taip pat išsivystė plaučių uždegimas , o jo vidaus organai, įskaitant inkstus, buvo smarkiai pažeisti.

Gydytojai taip pat atsisakė pateikti prielaidų, kur galėjo užsikrėsti E. Savisaaras, kuris neseniai dalyvavo Bankoke vykusiame Europos ir Azijos miestų merų susitikime. Streptokokai aplinkoje yra labai paplitę, o jais užsikrėsti galima ir per nedidelę žaizdelę kojos apatinėje dalyje, sakė J. Starkopfas.

„Šis mikrobas neturi etiketės, kurioje būtų parašyta, iš kur jis atkeliavo“, – pridūrė gydytojas.

E. Savisaaro būklė po pirmadienį atliktos amputacijos nepagerėjo. Gydytojai sakė, kad ateinančiomis dienomis bus tikrinama, ar nebuvo pažeisti kiti paciento audiniai, ir reiškė viltį, kad jis pasveiks.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi