Pasaulyje

2019.04.05 20:16

Didžioji Britanija paskyrė Amal Clooney pasiuntine žiniasklaidos laisvės klausimais

BNS2019.04.05 20:16

Žinoma žmogaus teisių gynėja Amal Clooney penktadienį buvo paskirta Didžiosios Britanijos vyriausybės ypatingąja pasiuntine žiniasklaidos laisvės klausimais ir pareiškė, kad „pranešti žinias dar niekada nebūdavo taip pavojinga“.

Holivudo aktoriaus Georgeo Clooney žmona vadovaus naujajai teisės ekspertų komisijai, patarinėsiančiai britų valdžiai, kaip skatinti kitų šalių vyriausybes veikti skaidriau bei saugoti žurnalistus.

„Esame čia, nes pranešti žinias dar niekada nebūdavo taip pavojinga“, – pareiškė ji per spaudos konferenciją Prancūzijos šiaurinėje Dinaro komunoje vykstančio Didžiojo septyneto (G-7) diplomatijos vadovų susitikimo kuluaruose.

„Anot Žurnalistų apsaugos komiteto, per pastaruosius penkerius metus buvo įkalinta daugiausiai žurnalistų nuo to laiko, kai prieš tris dešimtmečius buvo pradėta rinkti tokius duomenis“, – pridūrė teisininkė.

Pasak A. Clooney, jos komanda galės siūlyti, kaip keisti represyvius įstatymus įvairiose šalyse. Ji taip pat užsiminė apie sankcijas, kurios galėtų būti skelbiamos „prieš žurnalistus smurtaujantiems režimams“.

Pasak ekspertės, jos patirtis ginant žurnalistus tokiose šalyse kaip Egiptas ir Mianmaras „parodė man, kaip lengva pasinaudoti neaiškiais įstatymais ir korumpuotais teismais, norint nutildyti kritikus ir užmauti apynasrį žiniasklaidai“.

Pernai gruodį A. Clooney užsipuolė JAV prezidentą Donaldą Trumpą – šis, jos teigimu, prieš žiniasklaidą nukreipta retorika skatina autoritarinius režimus teisiškai persekioti žurnalistus.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas penktadienį pareiškė, kad „demokratinėms valstybėms reikėtų drauge siekti, kad vienu didžiausių tarptautinių tabu taptų nurodymai areštuoti ar sulaikyti žurnalistus, kurie tik atlieka savo darbą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt