Pasaulyje

2019.04.05 18:37

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos vadovas: kaltinimai „Huawei“ remiasi politika, o ne įrodymais

ELTA 2019.04.05 18:37

Jungtinių Valstijų nerimas dėl Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ yra paremtas politiniais ir prekybos tikslais, o ne įrodymais, pareiškė Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (TTS) generalinis sekretorius Houlinas Zhao.

Vienos iš Jungtinių Tautų (JT) institucijų vadovas H. Zhao patikino, kad 5G mobiliojo ryšio tinklų saugumas atitinka visų interesus, tačiau, sakė jis, kol kas nėra patikimų įrodymų dėl kaltinimų „Huawei“.

„Dėl šio susirūpinimo „Huawei“ įranga – kol kas nėra jokių įrodymų“, – sakė H. Zhao. Pasak jo, kiekvienai bendrovei turi būti užtikrinamos lygios galimybės.

„Norėčiau paraginti visus suteikti lygias galimybes visiems, įskaitant ir „Huawei“, o jei įmonės veikloje bus aptikta kas nors negero, tada galima būtų kaltinti ir teisti. Tačiau, jei neturime jokių nusikaltimo įrodymų, nemanau, kad (kaltinti) teisinga“, – kalbėjo H. Zhao.

H. Zhao teigimu, jo vadovaujamojoje sąjungoje taip pat veikia ekspertų grupė, kuri tiria 5G ryšio keliamas grėsmes saugumui, tačiau kol kas tokių grėsmių esą neaptikta.

„Iki šiol neturėjome jokių pranešimų apie 5G keliamas grėsmes saugumui“, – sakė TTS vadovas.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.