Pasaulyje

2019.04.05 17:46

Italija skelbia kovą plastikui jūroje – žvejai nebeturės jo išmesti atgal

ELTA2019.04.05 17:46

Italija skelbia kovą plastikui jūroje. Vyriausybė priėmė įstatymą, kurio remiantis, žvejams bus leidžiama į jų tinklus patekusį plastiką plukdyti į sausumą. Iki šiol žvejai turėjo šlamštą vėl sumesti į vandenį, nes priešingu atveju galėjo būti įskųsti dėl nelegalaus šiukšlių gabenimo ir turėjo padengti atliekų šalinimo išlaidas.

Žvejai, kurie savo noru gabens plastiką iš jūros, gaus ekologijos sertifikatą. Atliekos tada bus surenkamos tam skirtose vietose uoste. „Šiuo dekretu mes pradedame vaduoti jūrą nuo plastiko, ir mes tai darome su fantastiškais sąjungininkais - žvejais, kuriems aplinkos užterštumo problema žinoma geriau nei visiems kitiems“, - sakė Italijos aplinkos ministras Sergio Costa.

Negyvo kašaloto, kuris neseniai buvo rastas Sardinijos pakrantėje, skrandyje aptikta per 20 kg plastiko. Aštuonių metrų ilgio patelės pilve buvęs jauniklis jau buvo suiręs. Pastaruoju metu daugėja pranešimų apie į krantą išmestus jūros žinduolius su plastiku skrandžiuose.

Manoma, kad kasmet pasaulyje į jūras patenka nuo 5 iki 13 mln. tonų plastiko atliekų. Didžioji teršalų dalis tenka Pietryčių Azijos šalims, kur beveik nėra atliekų perdirbimo sistemos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.