Pasaulyje

2019.04.05 16:39

Migrantai Atėnuose užėmė geležinkelio stotį, reikalauja leisti kirsti sieną

BNS 2019.04.05 16:39

Dešimtys prieglobsčio prašytojų penktadienį susirinko pagrindinėje Atėnų geležinkelio stotyje, reikalaudami leidimo kirsti sieną ir išvykti į kitas ES valstybes.

Protestas sutrikdė Atėnus su šalies šiauriniais regionais jungiančios Larisos geležinkelio stoties darbą ir buvo surengtas kelios valandos po panašios akcijos netoli Salonikų esančioje Diavatos migrantų stovykloje, paraugusios į susirėmimus.

Pareigūnų teigimu, demonstracijos Graikijos sostinėje įsiplieskė socialiniuose tinkluose per prieš kelias dienas pasirodžius anoniminiams pranešimams, kuriuose prieglobsčio prašytojams sakoma, kad žmogaus teisių organizacijos padės jiems kirsti Šiaurės Makedonijos sieną ir pasiekti kitas ES šalis.

Tiek vyriausybė, tiek JT pabėgėlių reikalų agentūra teigia, kad tokios galimybės nėra.

Atėnuose migrantai skandavo „Salonikai“ ir „Vokietija“, iš stoties pranešė vienas AFP korespondentas.

Diavatos stovykloje migrantai ketvirtadienį ir penktadienį susirėmė su riaušių policija, o saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas.

Vienas aukšto rango pareigūnas, dirbantis Migracijos politikos ministerijoje, penktadienį pareiškė, kad šias demonstracijas reikėtų vertinti kaip „žinutę“ Europos Sąjungai.

„Tai yra žinutė, kad Europa turi suprasti, kad tai yra problema, reikalaujanti europietiško sprendimo“, – stotyje žurnalistams sakė ministerijos generalinis sekretorius Miltiadis Klapas.

„Tačiau jis negali būti primestas tokiu būdu“, – pridūrė jis, turėdamas omeny stoties uždarymą.

Paskaičiuota, kad Graikijoje šiuo metu gyvena daugiau nei 70 tūkst. pabėgėlių ir migrantų. Dauguma jų atvyko per 2015 metais prasidėjusį migrantų antplūdį, kurį daugiausiai pakurstė Sirijos pilietinis karas.

2016 metais didžiulis palapinių miestelis išdygo pasienio kaime Idomenyje: kai kurioms ES šalims pradėjus uždarinėti savo sienas ten įstrigo apie 8 tūkst. žmonių, daugiausiai atvykusių iš Sirijos, Irako ir Afganistano.

Improvizuotą stovyklą vėliau likvidavo graikų valdžia, o atvykėliai buvo perkelti į priėmimo centrus visoje šalyje.