Pasaulyje

2019.04.05 16:04

Europos Taryba ragina nares skirti daugiau lėšų, kad išvengtų krizės

ELTA2019.04.05 16:04

Tęsiantis ginčui su Rusija, Europos Tarybos generalinis sekretorius Thornbjornas Jaglandas paragino šalis nares skirti daugiau lėšų institucijos finansinei krizei įveikti. Valstybės turi savo įnašus priderinti prie infliacijos, kad būtų užkirstas kelias progresuojančiai Europos Tarybos erozijai, sakoma penktadienį paskelbtame Th. Jaglando pareiškime.

Europos Taryba, kurios būstinė yra Strasbūre, stebi, kaip 47 jos šalys narės laikosi žmogaus teisių. Rusija nuo 2017 metų vasaros nemoka įnašų, nors yra numatyta, kad Maskvos lėšos sudarys dešimtadalį biudžeto. Atsisakydama mokėti mokestį, Maskva protestuoja prieš bausmes, kurios po Krymo aneksijos buvo skirtos Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) atstovams iš Rusijos. Jie, be kita ko, neteko balso teisės. ETPA duomenimis, Rusijos skolos 2019 metų pabaigoje sieks 100 mln. eurų. 

Tačiau prieš daugiau nei metus savo mokėjimus staiga sumažino ir Turkija. Be to, ir kitos šalys nenori didinti savo metinių įnašų atsižvelgiant į infliaciją. Dėl to, pasak Th. Jaglando, tenka mažinti veiklą. Be kita ko, atsisakoma pareigybių: nuo 2010 metų personalas, kuriam algos mokamos iš įprastinio biudžeto, sumažintas 12 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt