Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.05 15:17

Rusija planuoja paleisti beveik 100 neteisėtai sugautų banginių

BNS 2019.04.05 15:17

Rusijoje beveik 100 neteisėtai sugautų banginių vasarą gali būti sugrąžinti į savo gamtines buveines, penktadienį paskelbė pareigūnai.

Pasak gamtinių išteklių ministro Dmitrijaus Kobylkino, vasarą bus palankiausios sąlygos paleisti 97 didžiąsias orkas ir baltuosius delfinus.

Jeanas-Michelis Cousteau iš aplinkosaugos organizacijos „Ocean Futures Society“ penktadienį atvyko į Rusijos Tolimuosius Rytus, kur ketina apžiūrėti jūrinius žinduolius ir padėti pasiruošti jų paleidimui.

J.-M. Cousteau – garsiojo prancūzų jūrų tyrinėtojo Jacques'o-Yves'o Cousteau sūnus – išreiškė susirūpinimą dėl gyvūnų laikymo sąlygų ir pasiūlė savo pagalbą Rusijos vyriausybei.

Dėl viename objekte netoli Nachodkos uosto laikomų gyvūnų likimo taip pat sunerimę aktyvistai ir aplinkosaugininkai iš viso pasaulio.

Rusijos mokslininkų skaičiavimais, banginių reabilitacija kainuos maždaug 300 mln. rublių (4,1 mln. eurų).

Rusija yra vienintelė valstybė, kurioje galima „švietimo“ tikslais vandenyne gaudyti orkas ir baltuosius delfinus. Šia teisine spraga buvo naudojamasi eksportuojant gyvūnus, ypač į Kiniją, kur daugėja pramogų parkų vandenynų tema

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi