Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.05 14:40

Lenkijos ministras: mes galime greitai įsigyti trisdešimt moderniausių naikintuvų

ELTA 2019.04.05 14:40

Varšuva yra linkusi pagreitinti Jungtinių Valstijų penktos kartos naikintuvų F-35 įsigijimą, teigia Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas, komentuodamas ketvirtadienį pasirodžiusį JAV gynybos departamento pranešimą apie tai, kad Lenkija yra viena iš potencialių šių naikintuvų pirkėjų.

„Jei amerikiečių pusė apie tai kalba viešai, tai reiškia, kad įsigijimas gali būti pagreitintas“, - tviteryje rašė M. Blaszczakas, pabrėždamas, kad atitinkamos derybos jau vyksta.

Anksčiau Lenkijos gynybos ministerija pranešė apie planus iki 2026-ųjų įsigyti 32 penktos kartos naikintuvus. Šis projektas yra dalis Lenkijos kariuomenės modernizavimo plano.

Ketvirtadienį „Reuters“ skelbė, kad Jungtinės Valstijos svarsto penkioms šalims – Rumunijai, Lenkijai, Graikijai, Ispanijai ir Singapūrui – parduoti „Lockheed Martin“ gaminamus itin modernius F-35 naikintuvus.

Šiuo metu Lenkijos ginkluotosios pajėgos turi 27 MiG-29 naikintuvus, kurių šalis siekia atsisakyti ir pakeisti modernesniais lėktuvais. Lenkija taip pat turi 48 naikintuvus F-16 ir 18 Su-22 naikintuvų. Visi šie naikintuvai yra ketvirtos kartos. Naujų penktos kartos naikintuvų įsigijimu Varšuva tikisi sparčiai modernizuoti kariuomenę, kur bus pajėgi atremti įvairaus pobūdžio grėsmes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi