Pasaulyje

2019.04.05 14:34

Saudo Arabijoje suimti mažiausiai septyni rašytojai ir tinklaraštininkai

ELTA 2019.04.05 14:34

Saudo Arabijoje suimti mažiausiai septyni rašytojai ir tinklaraštininkai, nepaisant didėjančios kritikos dėl žmogaus teisių pažeidimų. Aktyvistų teigimu, tarp suimtųjų yra du asmenys, turintys dvigubas – JAV ir Saudo Arabijos – pilietybes. 

Kaip pranešama, tai greičiausiai susidorojimas su asmenimis, reiškiančiais paramą moterų teisėms. Suimti asmenys patys nėra aktyvistai, bet jie reiškė paramą moterų teisėms ir kitoms reformoms šalyje, ir didžioji dalis suimtų žmonių turi ryšių su šiuo metu šalyje teisiamomis moterų teisių aktyvistėmis.

Londone įsikūrusi žmogaus teisių gynimo grupė ALQST teigė, kad vienas iš suimtų žmonių yra JAV ir Saudo Arabijos pilietybes turintis rašytojas ir gydytojas Baderas al-Ibrahimas ir žinomos aktyvistės Azizos al-Yousef sūnus Salahas al-Haidaras. Kovotoja už moterų teises A. al-Yousef praėjusią savaitę laikinai buvo paleista, bet teisminis procesas vykdomas toliau.

Tarp suimtųjų taip pat yra nėščia rašytoja feministė Khadijah al-Harbi.

Saudo Arabija pastaruoju metu susilaukia didelės tarptautinės kritikos dėl žmogaus teisių pažeidimų. Pernai spalį Saudo Arabijos konsulate Stambule buvo nužudytas Saudo Arabijos žurnalistas Jamalas Khashoggis. Kritikos šalis sulaukė ir dėl praėjusį mėnesį šalyje prasidėjusio 11-os moterų teisių aktyvisčių teismo proceso.