Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Švedija: Rusijos šnipai kelia didžiausią grėsmę

BNS2015.09.08 13:45

Švedijos saugumo tarnybos baiminasi galimų Rusijos kariuomenės operacijų prieš jų šalį, padidėjus Rusijos žvalgybos veiklai po to, kai prieš metus kilo Ukrainos krizė, skelbia „Moscow Times“.

Švedijos saugumo tarnybos baiminasi galimų Rusijos kariuomenės operacijų prieš jų šalį, padidėjus Rusijos žvalgybos veiklai po to, kai prieš metus kilo Ukrainos krizė, skelbia „Moscow Times“.

Metinėje ataskaitoje Švedijos saugumo tarnybos įvardijo Rusijos šnipinėjimą kaip didžiausią žvalgybos grėsmę, su kuria susiduria Švedija, pastaraisiais mėnesiais pastebėjusi padidėjusią Rusijos karinių laivų ir orlaivių veiklą regione.

„Saepo“ kontržvalgybos ekspertas Wilhelmas Unge nurodė, kad Rusijos žvalgybos operacijos Švedijoje gali būti interpretuojamos kaip karinės operacijos prieš Stokholmą. Parengtoje ataskaitoje nurodoma, kad Rusija prieš šią šalį vykdo kibernetines atakas, bando verbuoti agentus.

W. Unge pažymėjo, kad Rusijos šnipai išsilavinę, jauni, motyvuoti ir kompetentingi. Jo teigimu, trečdalis Rusijos diplomatų, dirbančių Švedijoje, manoma, yra žvalgybos pareigūnai. 

Švedija, nors ir nėra NATO narė, tačiau priklauso Europos Sąjungai (ES), kuri pritaikė ekonomines sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainoje. Spalio 18-ą dieną Švedijos laikraštis „Svenska Dagbladet“ pranešė, kad šalies teritoriniuose vandenyse yra avariją patyręs povandeninis laivas, greičiausiai Rusijos. Savo ruožtu Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad „Rusijos kariniai laivai į jokias avarines situacijas nebuvo ir nėra pakliuvę“.

Lapkritį Švedijos kariškiai pranešė turintys įrodymų, kad spalio mėnesį į Stokholmo salyno akvatoriją neteisėtai buvo įplaukęs užsienio povandeninis objektas, tačiau negalėjo įvardyti valstybės, kuriai jis priklausė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt