Pasaulyje

2019.04.05 11:48

Trumpas norėtų susitarti su Rusija ir Kinija, kad šalys mažintų išlaidas ginklams

BNS 2019.04.05 11:48

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Vašingtone susitikęs su Kinijos vicepremjeru Liu He, ketvirtadienį išreiškė viltį, kad Vašingtonas galės su Pekinu ir Maskva derėtis dėl išlaidų ginkluotei mažinimo.

JAV, Rusija ir Kinija ginklams, įskaitant branduolinius, išleidžia „šimtus milijardų dolerių“, sakė D. Trumpas ir pridūrė: „Tai neprotinga“.

„Iš tikrųjų nėra prasmės, kad mes visi tai darome. Aš manau, kad mes – lyderiai. Mes visada būsime lyderiai. Manau, kad privalome būti lyderiai. Būtų daug geriau, jei mes visi susirinktume drauge ir negamintume šių ginklų. Manau, tai gali tapti antru etapu po to, kai bus sudarytas prekybos susitarimas“, – sakė D. Trumpas per JAV televizijų transliuotą susitikimą su Liu He.

Pasak prezidento, šios trys šalys „gali susivienyti ir nutraukti išlaidas“ ginkluotei, o tuos pinigus „skirti produktyvesniems dalykams“.

Kinijos vicepremjeras atsakydamas į D. Trumpo pasiūlymą pareiškė, kad „tai labai gera idėja“.

„Stengiamės laikytis balanso“, – pridūrė jis.

Liu He vadovaujama kinų delegacija anksčiau šią savaitę Vašingtone atnaujino derybas su JAV dėl prekybos susitarimo, kurio derinimas, kaip praneša žiniasklaida, įžengė į paskutinę stadiją.