Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.30 16:30

Aiškėja, dėl ko Maskvoje sudužo lėktuvas

DELFI.lt 2012.12.30 16:30

Šeštadienį Maskvos „Vnukovo“ oro uoste katastrofa galėjo nutikti dėl trijų priežasčių – tyrimą pradėję ekspertai teigia, kad lėktuvas sudužti galėjo dėl piloto klaidos, nepalankių oro sąlygų arba techninio lėktuvo Tu-204 gedimo.

Šeštadienį Maskvos „Vnukovo“ oro uoste katastrofa galėjo nutikti dėl trijų priežasčių – tyrimą pradėję ekspertai teigia, kad lėktuvas sudužti galėjo dėl piloto klaidos, nepalankių oro sąlygų arba techninio lėktuvo Tu-204 gedimo.

Tiesa,bendrovės „Red Wings“ atstovai teigia, kad lėktuvą pilotavusi įgula buvo itin patyrusi, tačiau neatmetama, kad vis dėlto viena iš nelaimės priežasčių galėjo būti būtent pilotavimo klaida.

Sekmadienį ekspertai pradėjo tirti vadinamąsias juodąsias dėžes. Nepatvirtinti šaltiniai naujienų agentūros „Interfaks“ žurnalistams teigė, kad katastrofos priežastis galėjo būti techninis lėktuvo gedimas, be to, nelaimei įtakos turėjo ir nepalankios oro sąlygos.

Kaip praneša news.ru, greičiausiai katastrofa nutiko dėl to, kad nesuveikė stabdžiai ir jų lėtinimo sistema. Tai, pasak „Interfaks“ šaltinių, patvirtino juodosiose dėžėse rasti įrašai – iš jų girdėti, kaip pilotas kalbėjosi su dispečeriais. Jeigu šie duomenys bus oficialiai patvirtinti, tai reikš, kad nelaimės buvo galima išvengti: Rusijos aviacijos saugumo tarnyba buvo įspėjusi apie stabdžių problemas dar gruodžio 21-ąją. Tiesa, tąkart problemų dėl stabdžių turėjo kitas „Red Wings“ lėktuvas Tu-204 Tolmačevo oro uoste.

Aviakompanija „Red Wings“ savo puslapyje Twitter sekmadienį paskelbė, kad mirė skrydžio palydovė Tatjana Penkina – tai jau penktoji katastrofos auka. Dar trys lėktuvu skridę įgulos nariai gydomi intensyvios reanimacijos skyriuje, vienam jų sekmadienį buvo atlikta sudėtinga operacija.

Anksčiau skelbta, kad žuvo orlaivio palydovė Eugenija Žigalina, antrasis pilotas Eugenijus Astašenkovas, orlaivio vadas Genadijus Šmelevas bei borto inžinierius Igoris Fisenka.

Šeštadienį internete buvo paviešintas vaizdo įrašas, padarytas vieno žmogaus automobilyje įrengta kamera. Įrašas patvirtina, kad lėktuvas leidosi dideliu greičiu.

Kaip jau pranešta, šeštadienio popietę nukrypęs nuo nusileidimo tako užsidegė iš Čekijos skridęs keleivinis lėktuvas, žuvo 4 iš 8 skridusių žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi