Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kijevas, tikisi naujų sankcijų, jei Rusija nesilaikys paliaubų

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį išreiškė norą, kad Europos Sąjungos lyderiai šią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime aiškiai pasakytų, jog imsis naujų sankcijų Rusijai, jeigu ši nevykdys Minsko susitarimo.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį išreiškė norą, kad Europos Sąjungos lyderiai šią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime aiškiai pasakytų, jog imsis naujų sankcijų Rusijai, jeigu ši nevykdys Minsko susitarimo.

„Jeigu įsipareigojimai nebus įvykdyti, aš tikiuosi, kad (kovo) 19 dienos viršūnių susitikime tai bus aiškiai pasakyta, sankcijos toliau pratęstos ir išplėstos“, – sakė jis spaudos konferencijoje Berlyne, kurioje dalyvavo ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

A. Merkel patikino, kad ES yra pasiruošusi sugriežtinti sankcijas, jeigu separatistai nesilaikys paliaubų.

„Kaip jau buvo sakyta, jeigu bus grubių pažeidimų, pavyzdžiui, Mariupolio atžvilgiu, bus priimti sprendimai dėl sankcijų griežtinimo“, – pareiškė A. Merkel žurnalistams po susitikimo su Ukrainos vadovu.

Ji priminė, kad Ukrainos padėtis bus aptariama ES viršūnių susitikime.

„Ketvirtadienį ir penktadienį dar kartą aiškiai pasisakysime dėl vasario mėnesio Minsko susitarimų vykdymo ir kalbėsime apie tai, kaip ES gali padėti įgyvendinti šiuos įsipareigojimus. Taip pat bus kalbama apie tai, ką daryti, jeigu jų nebus laikomasi“, – kalbėjo Vokietijos kanclerė.

Pasak jos, pagrindinis klausimas – ką padaryti, kad Minsko susitarimai būtų įgyvendinti.

„Nenorėčiau kalbėti apie tolesnes sankcijas, bet norėčiau kalbėti apie Minsko (susitarimų) paketo įgyvendinimą. Ir mes tam turime dėti savo pastangas. Tikiuosi, kad mes tikrai galime pasiekti pažangos, o jeigu padėtis pasikeis, mes priimsime atitinkamus sprendimus“, – sakė A. Merkel.

P. Porošenka, savo ruožtu, pridūrė, kad „ne Mariupolis šiandien yra (sankcijų) išplėtimo ar neišplėtimo svarbiausias lakmuso popierėlis ir pagrindinis indikatorius“.

„Tikslus ir tvirtas Minsko susitarimų vykdymas. Susitarimai vykdomi – sankcijų nėra, ir po stabilaus taikos proceso esama šanso, kad dalis sankcijų bus pašalinta. O kita dalis susijusi su Krymu, ir jos (sankcijos) turi visiškai aiškiai atvesti prie Krymo deokupacijos“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas, pridurdamas, kad yra įsitikinęs, jog sankcijos Rusijai bus pratęstos ir išplėstos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi