Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Putinas pagaliau pasirodė viešumoje

15min.lt 2015.09.08 13:45

Beveik dvi savaites viešumoje nematytas Rusijos prezidentas pagaliau pasirodė. Jis dalyvavo spaudos konferencijoje su Kirgizijos vadovu Almazbeku Atambajevu.

Beveik dvi savaites viešumoje nematytas Rusijos prezidentas pagaliau pasirodė. Jis dalyvavo spaudos konferencijoje su Kirgizijos vadovu Almazbeku Atambajevu.

Pasak žurnalistų, sprendžiant iš Kirgizijos prezidento reakcijos, V. Putino rankos paspaudimas buvo stiprus.

Rusijos prezidentas, komentuodamas kalbas, kad jis buvo priverstas kelias dienas nesirodyti viešumoje dėl pašlijusios sveikatos, pareiškė, kad gyvenimas be gandų būtų nuobodus.

„Be gandų bus nuobodu“, – lyderis sakė pirmąkart pasirodęs viešumoje nuo kovo 5-osios.

Žurnalistas Christopheris Milleris socialiniame tinkle „Twitter“ atkreipė dėmesį, jog V.Putinas atrodo pastebimai sublogęs ir menkesnis nei anksčiau.

Internete jau pasirodė nauji spėjimai, jog tai gali būti Rusijos prezidento antrininkas, o kai kurie įžvelgia jo veide ligos požymius.

Tiesa, Kirgizijos prezidentas patvirtino, kad V.Putino fizinė forma yra puiki. Pasak jo, pats V. Putinas sėdo už automobilio vairo ir pavežiojo A.Atambajevą po aplinkinę teritoriją.

Praėjusią savaitę jis atšaukė virtinę planuotų renginių, įskaitant kelionę į Kazachstaną ir sutarties dėl glaudesnių ryšių su Gruzijos separatistiniu Pietų Osetijos regionu pasirašymą.

Jo neįprastas dingimas iš visuomenės akiračio smarkiai įsuko gandų malūną – kai kurie spėliojo, kad Rusijos lyderis dar kartą tapo tėvu, kad jis buvo pašalintas iš valdžios per perversmą Kremliuje, kad susirgo arba išvyko pasidaryti plastinės operacijos ar netgi kad numirė.

Rusijos socialiniuose tinkluose, tapusiuose paskutine žodžio laisvės tvirtove toje šalyje, sparčiai išplito kapinių humoro pokštai, o žyma #Putinumer (#Putinasmirė) išpopuliarėjo „Twitter“.

Prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas tikino, kad V.Putinas yra sveikas ir gyvas, o pastaruosius gandus vadino „kovo pamišimu“.

Nepriklausoma televizija „Dožd“ sekmadienį citavo šaltinius, kurie sakė, kad Rusijos vadovą pakirto gripas ir kad jis išvyko į savo rezidenciją prie Valdajaus ežero šalies šiaurė vakaruose.

Rusijoje šią savaitę minimos Kryme paskubomis surengto referendumo, tapusio pagrindu Maskvos įvykdytai Ukrainai priklausančio Juodosios jūros pusiasalio aneksijai, pirmosios metinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi