Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija smerkia EP narių „melą“ dėl B. Nemcovo nužudymo

Rusija šeštadienį pasmerkė Europos įstatymų leidėjus dėl jų pareikštos kritikos, susijusios su iškilaus Rusijos opozicijos politiko nužudymu, sakydama, kad tie pareiškimai trukdo pastangoms normalizuoti santykius tarp Maskvos ir Europos Sąjungos.

Rusija šeštadienį pasmerkė Europos įstatymų leidėjus dėl jų pareikštos kritikos, susijusios su iškilaus Rusijos opozicijos politiko nužudymu, sakydama, kad tie pareiškimai trukdo pastangoms normalizuoti santykius tarp Maskvos ir Europos Sąjungos.

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kaltinamas sukūręs „derlingą dirvą“ nusikaltimams, tokiems kaip įžūlus Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymas prieš dvi savaites.

Įstatymų leidėjai taip pat paragino atlikti nepriklausomą tarptautinį šio nužudymo tyrimą ir kritikavo Rusijos nenorą bendradarbiauti su pareigūnais, tiriančiais incidentą karo krečiamoje Rytų Ukrainoje, kai oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinis lėktuvas buvo numuštas virš teritorijos, kurioje vyriausybės pajėgos kaunasi su prorusiškais separatistais.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius savo pranešime nurodė, kad EP rezoliucija yra „melo ir aiškiai klaidingų interpretacijų kratinys. Tik liguistas protas galėtų įžvelgti ryšius tarp atskirų sąmokslų, apie kuriuos kalba Strasbūre“.

„Panašiomis rezoliucijomis EP ne vien devalvuoja savo reikšmę, bet ir daro tiesioginę žalą pastangoms grąžinti padėtį Europoje į įprastas vėžes. Kas iš to išlošia – nesunku nuspėti“, – sakoma A. Lukaševičiaus pranešime, paskelbtame URM tinklalapyje.

Pasak atstovo, EP dokumente pateikiami samprotavimai apie B.Nemcovo nužudymą yra „cinizmo viršūnė“.

„Kitaip negu cinizmo viršūne nepavadinsi ir to, kad tie žmonės nesibodi netgi spekuliacijų apie žmogaus tragišką mirtį dėl savanaudiškų politinių tikslų“, – rašo A. Lukaševičius.

EP, posėdžiaujantis Prancūzijos šiauriniame Strasbūro mieste, ragina Rusiją nutraukti „bet kokį spaudimą, represinius veiksmus ir bauginimus“, nukreiptus prieš opozicijos lyderius, pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą.

Šie komentarai buvo paskelbti po to, kai B.Nemcovo nužudymas Maskvos centre sukėlė siaubą Rusijos opozicijai, kuri skundžiasi nuolat patirianti Kremliaus vadovaujamą persekiojimą.

Rusija juda kryptimi, „priešinga funkcionuojančiai demokratijai“, pabrėžė europarlamentarai, kurie taip pat ragino Kremlių paleisti politinius kalinius, tokius kaip Ukrainos karo lakūnė ir įstatymų leidėja Nadija Savčenko.

Maskvos ir Europos santykiai nusmuko į žemumas, neregėtas nuo Šaltojo karo – Vakarų šalys kaltina Rusiją separatistų Ukrainos rytuose ginklavimuir rėmimu, nors Kremlius tai griežtai neigia.

Separatistai kaltinami numušę Malaizijos lainerį per katastrofą, nusinešusią 298 žmonių gyvybes, tačiau Maskva tikina, kad tai padarė Kijevo pajėgos.

„Patariame Europos parlamentarams naudoti savo energiją šalims, kurios faktiškai trukdo tą tyrimą ir įtikinti jas pateikti visą medžiagą, reikalingą susidaryti to, kas įvyko, paveikslui“, – sakė A. Lukaševičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi