Pasaulyje

2019.04.04 20:53

Popiežius pirmą kartą Vašingtono arkivyskupu paskyrė afroamerikietį

ELTA 2019.04.04 20:53

Popiežius Pranciškus naujuoju Vašingtono arkivyskupu paskyrė afroamerikietį Wiltoną Gregory`į. 71-erių dvasininkas pakeitė kardinolą Donaldą Wuerlį, atsistatydinusį dėl vaikų lytinio išnaudojimo skandalo, ketvirtadienį pranešė arkivyskupija. W. Gregory`is, iki šiol buvęs Atlantos arkivyskupas, tapo pirmuoju afroamerikiečiu, vadovausiančiu įtakingai arkivyskupijai, turinčiai daugiau kaip 600 000 katalikų.

W. Gregory`is laikomas progresyviu ir artimu popiežiaus pozicijai. Nuo 2001 iki 2004 metų jis buvo JAV vyskupų konferencijos pirmininkas. Tuo metu į dienos šviesą iškilo pirmasis vaikų lytinio išnaudojimo skandalas Katalikų bažnyčioje Bostone. Pirmininkaujant W. Gregory`iui, buvo parengtas vaikų apsaugos kodeksas.

W. Gregory`io pirmtakai – kardinolas Donaldas Wuerlis ir buvęs kardinolas Theodore`as McCarrickas – buvo įsipainioję į pedofilijos skandalus. D. Wuerlis, vadovavęs vyskupijai nuo 2006 metų, atsistatydino po kaltinimų, kad jis nuslėpė dešimtmečius trukusią 300 kunigų pedofiliją Pensilvanijos valstijoje. Th. McCarrickas buvo kaltinamas lytiniu nepilnamečių išnaudojimu, jį atleido popiežius.