Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.14 11:01

Irako kariuomenė tikisi Tikritą užimti per tris dienas

Irako pajėgos, apsupusios vieną „Islamo valstybės“ džihadistų grupę Tikrite, tikisi išlaisvinti šį miestą per tris paras, sakė naujienų agentūrai AFP kariškių atstovas šeštadienį.

Irako pajėgos, apsupusios vieną „Islamo valstybės“ džihadistų grupę Tikrite, tikisi išlaisvinti šį miestą per tris paras, sakė naujienų agentūrai AFP kariškių atstovas šeštadienį.

Karimas al-Nuri, Badro sukarintos grupuotės vadas ir vadinamųjų Liaudies mobilizacijos dalinių atstovas, sakė, kad nereiks nė „72 valandų“ „Islamo valstybės“ kovotojams nušluoti.

Liaudies mobilizacijos savanorių daliniai sudaro didžiąją dalį pajėgų, dalyvaujančių jau dvi savaites tebesitęsiančioje operacijoje Tikritui atkovoti, greta armijos, policijos, kitų sukarintų grupių ir genčių pajėgų.

Šiitų kovotojų, remiančių kariuomenę, padalinio vadas nurodė ir tai, kad IS kovotojai vis dar kontroliuoja apie 70 proc. Tikrito centrinės dalies. Vis dėlto jis tikras, kad miestas bus „išvaduotas“, net jei tektų susiremti gatvėse.

Kariai ir tvarkdaros tarnybų pareigūnai jau perėmė tokių strategiškai svarbių objektų kaip policijos būstinė bei ligoninė kontrolę. BBC žurnalistas Tikrite Džonatanas Bylas (Jonathan Beale) teigia, kad artilerijos pabūklų šūviai ir automatų papliūpos girdėti tik per kelis kilometrus nuo miesto centro.

Manoma, kad šiuo metu kariuomenės pajėgoms Tikrite priešinasi keli šimtai kovotojų, nurodo korespondentas. Vyriausybės pajėgas sudaro apie 3 tūkst. Irako karių ir dar 20 tūkst. šiitų kovotojų, bei keli sunitų kovotojų padaliniai.

Kovotojų remiama kariuomenė trečiadienį pirmą kartą nuo mūšių prieš 12 dienų pradžios įžengė į miestą. Puolimas, siekiant atsikovoti iš IS į šiaurę nuo Bagdado esantį miestą, yra iki šiol didžiausia karinė operacija prieš islamistus, kurie nuo praėjusios vasaros kontroliuoja dideles teritorijas Irake ir kaimyninėje Sirijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi