Pasaulyje

2015.03.13 11:33

Rusijoje kariauti į Donbasą jau veža viešai

DELFI.lt 2015.03.13 11:33

Naktį į kovo 12 dieną iš Jekaterinburgo į Donbasą išvyko dar viena savanorių grupė.

Naktį į kovo 12 dieną iš Jekaterinburgo į Donbasą išvyko dar viena savanorių grupė.

Organizatoriai ta proga surengė viešą palydėtuvių ceremoniją ir prisikvietė žurnalistų, skelbia eurobelarus.info.

Skelbiama, kad į Ukrainos pietryčius, gavę dvasininko palaiminimą, išvyko beveik 70 savanorių.

„Jeigu prireiks, o tuo net neabejoju – kovokite su tuo fašistiniu blogiu ir nieko nebijokite“, – išvykstančius savanorius laimino dvasininkas Vladimiras Zaicevas.

Į Donbasą savanoriai vyks automobiliais ir traukiniais. Pagrindinėje Jekaterinburgo aikštėje išvykstantieji kariauti į Ukrainą buvo pasveikinti ovacijomis.

Pagrindinė Uralo padalinio užduotis, nepaisant galiojančių paliaubų – pakeisti tuos, kurie šiuo metu kovoja Ukrainoje. Visi savanoriai gavo vadinamąsias „kovotojų korteles“, kurios prie sienos pasitarnaus kaip asmens dokumentai.

Vietos specialiųjų pajėgų veteranų fondo pirmininkas Vladimiras Jefimovas papasakojo, kaip savanoriai įtemptai ruošėsi vykti į Ukrainą.

Jo teigimu, fondas turi savo treniruočių bazę. Kaip pasakoja patys savanoriai, dar nuo spalio jie kiekvieną vakarą ruošėsi šiai misijai. Anot V. Jefimovo, dabar savanorių parengimo procesas vyks dar sklandžiau.

Remiantis skirtingais pranešimais, šiuo metu vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ teritorijoje kovoja beveik 400 savanorių iš Rusijos Sverdlovsko srities, skelbia „Echo Moskvy“.