Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.13 10:10

Šiaurės Korėja į jūrą paleido septynias raketas

Šiaurės Korėja į jūrą paleido septynias „žemė-oras“ raketas, praneša BBC, remdamasi Pietų Korėjos gynybos ministerijos duomenimis.

Šiaurės Korėja į jūrą paleido septynias „žemė-oras“ raketas, praneša BBC, remdamasi Pietų Korėjos gynybos ministerijos duomenimis.

Raketos paleistos baigiantis pirmajai JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų dalies dienai.

Seulo ministerijos atstovas nurodė, kad Pchenjano lyderis Kim Jong-unas stebėjo raketų paleidimą.

Kasmetės bendros karinės pratybos, kurias Šiaurės Korėja įvardija kaip pasiruošimą invazijai į Pchenjaną, visada įžiebia įtampą tarp dviejų Korėjų. Šiaurės Korėja šiemet išreiškė savo nepritarimą pratyboms, paleisdama dvi trumpo nuotolio balistines raketas Vašingtono ir Seulo karinių pratybų pradžioje.

Pietų Korėja pranešė, kad penktadienį paleistos raketos veikiausiai yra „SA-2“ arba „SA-3s“ ir „SA-5“, kurios nuotolis yra 200 km.

„Vertiname tai, kaip dar vieną Šiaurės Korėjos galios rodymą, susijusį su pratybomis“, – AFP naujienų agentūrai pažymėjo Pietų Korėjos gynybos ministerijos atstovas.

Penktadienį baigėsi JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos „Key Resolve“ (Esminis ryžtas), tačiau kita pratybų dalis – „Foal Eagle“ (Jaunasis erelis) – tęsis iki balandžio 24 dienos.

Abi Korėjos techniškai vis dar kariauja, kadangi 1950-1953 m. karas baigėsi paliaubų, o ne taikos sutarties pasirašymu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi