Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Į JAV Fergusono miesto gatves grįžo protestuotojai

ELTA 2015.09.08 13:45

Dešimtys protestuotojų sugrįžo į JAV Misūrio valstijos Fergusono miesto gatves po to, kai buvo sužeisti du policijos pareigūnai, skelbia BBC.

Dešimtys protestuotojų sugrįžo į JAV Misūrio valstijos Fergusono miesto gatves po to, kai buvo sužeisti du policijos pareigūnai, skelbia BBC.

Policininkai ketvirtadienį tęsė įtariamųjų paieškas, o iš ligoninės buvo išleisti abu sužeisti pareigūnai. Ketvirtadienio protestai buvo taikūs, tačiau panašūs įvykiai anksčiau peraugdavo į konfrontacijas su pareigūnais.

Pernai protestai Fergusone kilo po to, kai policininkas nušovė neginkluotą afroamerikietį Michaelą Browną.

Ketvirtadienį šūviai nuaidėjo protestų metu, kuris kilo po to, kai Fergusono policijos vadas Thomas Jacksonas pranešė apie savo atsistatydinimą. Vienam pareigūnui šauta į veidą, kitam pataikyta į petį. Šūviai pasigirdo, kai demonstrantai ruošėsi eiti namo.

T. Jacksonas pranešė apie savo atsistatydinimą po savaitės, kai Teisingumo departamentas paskelbė apie įtariamą rasinį neobjektyvumą jo departamente ir miesto teismo sistemoje. T. Jacksonas – jau šeštasis atleistas arba iš pareigų pasitraukęs Fergusono pareigūnas. Iš pradžių vadas nepaisė protestuotojų ir kai kurių šalies lyderių raginimų atsistatydinti.

Įtampa Fergusone pakilo rugpjūtį ir dar labiau išaugo lapkritį po to, kai prisiekusiųjų žiuri nusprendė neteisti pareigūno Darreno Wilsono dėl M. Browno nužudymo.

Ketvirtadienį protestuotojai uždegė žvakes už visas smurto aukas. Vėliau jie žygiavo policijos departamento link, mušė būgnus ir skandavo.

BBC korespondentai Fergusone nurodė, kad pareigūnai įvykio vietoje laikėsi atokiau nuo protestuotojų ir vengė jėgos rodymo. Priešingai nei ankstesniuose mitinguose, šį kartą policininkai neturėjo riaušių slopinimo įrankių. Protestai baigėsi apie 23 val. vietos laiku (6 val. ryto Lietuvos laiku). Nebuvo sulaikytas nė vienas mitingo dalyvis.

Ketvirtadienį policijos taktinės policijos padalinys įsiveržė į namą Fergusone ir sulaikė keletą įtariamųjų, tačiau po apklausos jie buvo paleisti.

JAV prezidentas Barackas Obama ABC televizijos Jimmy Kimmelo laidoje kalbėjo apie padėtį Fergusone.

„Tai, kas vyko Fergusone, yra smerktina ir dėl to verta protestuoti. Tačiau nusikalstama veika yra nepateisinama, ir tie, kurie paleido šūvius, neišsprendė problemos. Jie yra nusikaltėliai. Privalu juos sulaikyti“, – pažymėjo B. Obama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi