Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Žiniasklaida: V. Putinas nebesirodo viešumoje

Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos spaudos tarnyba kovo 11 dieną paskelbė nuotrauką, kurioje užfiksuotas šalies prezidentas Vladimiras Putinas, besikalbantis su Karelijos respublikos vadovu Aleksandru Chudilainenu.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos spaudos tarnyba kovo 11 dieną paskelbė nuotrauką, kurioje užfiksuotas šalies prezidentas Vladimiras Putinas, besikalbantis su Karelijos respublikos vadovu Aleksandru Chudilainenu.

Tačiau svarbu tai, kad nuotrauka daryta per susitikimą, vykusį kovo 4 dieną, skelbia leidinys „Stolica na Onego“.

Remdamiesi šiuo ir kitais akivaizdžiais faktais, žurnalistai daro išvadą, kad Rusijos prezidentas jau beveik savaitę nesirodo viešumoje.

Visai neseniai atšauktas planuotas Rusijos prezidento vizitas Kazachstane, skelbia newsru.com.

Kaip skelbia RBK, paskutinį kartą Rusijos vadovas su žurnalistais bendravo kovo 5 dieną, kai buvo susitikęs su Italijos ministru pirmininku Matteo Renzi.

Nuo kovo 6 dienos V. Putinas rengia tik neviešus susitikimus su valdžios pareigūnais, žiniasklaidos atstovai nedalyvavo nė viename iš jų.

Kovo 10 dieną V. Putinas buvo susitikęs su Jamalo Nencų autonominės apygardos gubernatoriumi Dmitrijumi Kobylkinu. Du Kremliui artimi RBK pašnekovai teigia, kad tą dieną iš tikrųjų D. Kobylkinas taip ir neatvyko. Gubernatoriaus atstovai spaudai tai neigia.

Galiausiai kovo 11 dieną Rusijos prezidento administracijos puslapyje internete pasirodė įrašas apie V. Putino susitikimą su Karelijos gubernatoriumi A. Chudilainenu.

Portalo „Vesti Karelii“ žurnalistai apie susitikimą rašė dar kovo 4 dieną. Karelijos vadovo atstovai spaudai komentuoti šio fakto nepanoro.

Anksčiau žiniasklaida skelbė, kad Rusijos prezidento V. Putino vizitas Kazachstane buvo atidėtas dėl prastos prezidento savijautos.

„Panašu, kad vizitas atidėtas, nes V. Putinas sunegalavo“, – „Reuters“ agentūrai sakė anonimu panoręs išlikti pašnekovas.

Dairenas Abajevas, Kazachstano prezidento patarėjas ir atstovas spaudai, patvirtino, kad susitikimas atidėtas, tačiau priežasties įvardyti nepanoro.

Po kelių valandų Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas „Associated Press“ pareiškė, kad V. Putino sveikata kaip niekada gera.

„Russkij Monitor“, kurį cituoja „Interpreter Magazine“ perspausdino elektroninį laišką, kuriame esą teigiama, kad V. Putinas patyrė insultą.

„Russkij Monitor“ į redakcijos elektroninio pašto dėžutę gavo laišką, kurį pasirašė anonimu panoręs išlikti pareigūnas iš Rusijos prezidento administracijos Centrinės klinikinės ligoninės Maskvoje.

Jame teigiama, kad V. Putinas yra vienas iš šios elitinės Maskvos ligoninės pacientų, ten registruoti patys įtakingiausi Rusijos Federacijos valdžios pareigūnai.

Esą sklando gandai, kad prieš kelias dienas V. Putinui buvo diagnozuotas išeminis insultas, skelbia ibtimes.com.

„Russkij Monitor“ taip pat paviešino ir vieną anoniminę žinutę internete, kurios autorius tvirtina, kad Rusijos ambasada Londone artimiausiu metu paskelbs svarbią informaciją.

Medicinos ekspertai jau kurį laiką įtarinėja, kad V. Putinas ir seniau patyrė insultą – tokias išvadas jie daro remdamiesi pakitusiais Rusijos prezidento judesiais ir kalbos maniera, skelbia „The Atlantic“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi