Pasaulyje

2019.04.04 12:15

Izraelio premjeras su Putinu aptaria situaciją Sirijoje

BNS 2019.04.04 12:15

Kremliuje ketvirtadienį vyksta Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Izraelio premjero Benjamino Netanyahu susitikimas.

Prieš išvykdamas į Maskvą B. Netanyahu pareiškė ketinąs aptarti su V. Putinu situaciją Sirijoje, įskaitant klausimus dėl abiejų šalių karinių pajėgų veiksmų koordinavimo.

Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas kiek anksčiau žurnalistams sakė, kad ketvirtadienio susitikimo tikslas tėra  suderinti pozicijas, ir derybos esą nebūsiančios ilgos.

D. Peskovas sakė, kad Maskva yra pasirengusi aptarti B. Netanyahu planą dėl situacijos Sirijoje sureguliavimo, kurį, žiniasklaidos teigimu, izraeliečių ministras pirmininkas parengė Rusijai ir JAV.

Per pastaruosius metus įvyko keli B. Netanyahu ir V. Putino susitikimai. Pastarąjį kartą jiedu buvo susitikę vasarį aptarti Rusijos ir Izraelio pajėgų karinio koordinavimo kaimyninėje Sirijoje.

Žydų valstybė taip pat įkūrusi vadinamąją karštąją liniją su Maskva, siekdama išvengti atsitiktinių susirėmimų su Rusijos pajėgomis Sirijoje.

Rugsėjį per vieną iš Izraelio aviacijos smūgių įvykus „draugiškos ugnies“ incidentui Izraelio ir Rusijos santykiai kiek paaštrėjo.