Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.10 20:01

Rasti visi žuvusių per sraigtasparnių katastrofą Argentinoje kūnai

BNS 2015.03.10 20:01

Argentinos šiaurės vakaruose atokioje vietovėje rasti visų 10 žmonių, žuvusių realybės šou filmavimo metu ore susidūrus dviem sraigtasparniams, kūnai, tarp jų ir garsių Prancūzijos sporto žvaigždžių palaikai.

Argentinos šiaurės vakaruose atokioje vietovėje rasti visų 10 žmonių, žuvusių realybės šou filmavimo metu ore susidūrus dviem sraigtasparniams, kūnai, tarp jų ir garsių Prancūzijos sporto žvaigždžių palaikai.

Nelaimė įvyko pirmadienio popietę apie 17 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku netoli Vilja Kasteljo gyvenvietės La Riochos provincijoje, maždaug už 1 170 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Buenos Airių, pranešė La Riochos provincijos saugumo sekretorius Cesaras Angulo Cesaras Angulo. Per katastrofą žuvo visi sraigtasparniuose buvę žmonės – aštuoni Prancūzijos piliečiai ir du pilotai argentiniečiai.

Tarp žuvusiųjų per išlikimo realybės šou „Dropped“ filmavimą yra buriavimo čempionė Florence Arthaud, olimpiados aukso medalio laimėtoja plaukikė Camille Muffat ir olimpinių žaidynių dalyvis boksininkas Alexis Vastine`as.

Kūnai bus nugabenti į La Riochos provincijos sostinę autopsijai, sakė teisėja Virginia Illanes Bordon televizijos kanalui „Todo Noticias“.

Pasak teisėjos, dėl kalnuoto vietovės reljefo kūnų paieška pirmadienį vakare buvo neįmanoma.

Televizijos reportažuose matyti, kaip pareigūnai tarp sraigtasparnių liekanų renka mobiliuosius telefonus, dokumentus ir kitus apdegusius sunkiai atpažįstamus daiktus. Nelaimė įvyko mažai apgyvendintoje vietovėje Andų kalnų, skiriančių Čilę ir Argentiną, papėdėje.

Manoma, kad tai viena iš daugiausiai gyvybių nusinešusių nelaimių televizijos šou istorijoje.

Išlikimo šou „Dropped“ paprastai dalyvauja garsenybės, kurios, pasidalijusios į dvi grupes, užrištomis akimis nugabenamos į atokius pasaulio kampelius ir ten paliekamos be jokių maisto atsargų. Šou dalyviai, be žemėlapių ir pagalbos klaidžiodami po neapgyvendintas vietoves, turi rasti sraigtasparnį, kuris juos nuskraidintų į kitą vietovę naujam žaidimo etapui.

Pastarajame šou buvo pakviestos dalyvauti aštuonios sporto žvaigždės.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pareiškė užuojautą dėl garsių sportininkų žūties ir sakė, kad „žiauri mūsų tėvynainių žūtis yra begalinis liūdesys“.

„Visa Prancūzija gedi šį rytą“, – sakė vyriausybės vadovas Manuelis Vallsas.

Paryžiaus prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo netyčinio nužudymo, kurį atliks Prancūzijos oro transporto policijos tyrėjai, pranešė Prancūzijos policijos pareigūnas.

Nustatytos ir kitų žuvusiųjų tapatybės, tai – prancūzai Laurentas Sbasnikas, Lucie Mei-Dalby, Volodia Guinardas, Brice`as Guilbertas ir Eduardas Gillesas bei pilotai Juanas Carlosas Castillo ir Roberto Abate.

J. C. Castillo žmona Cristina Alvarez sakė „Todo Noticias“, kad jos vyras buvo Folklando karo verteranas, labai patyręs sraigtasparnio pilotas, skraidęs tokiuose kraštuose, kaip Antarktida ir Folklando salos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi