Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.11 12:19

Ukrainos antiteroristinės operacijos zonoje trūksta medikamentų, kartais ir maisto

Ukrainos antiteroristinės operacijos zonos trijose karo lauko ligoninėse trūksta medikamentų, medicinos technikos, o kartais ir maisto. Nors paskelbtos paliaubos, antradienį sužeisti 9 Ukrainos kariai. Karo lauko ligoninėms paramą renka savanoriai, kurie patys ją ir pristato.

Ukrainos antiteroristinės operacijos zonos trijose karo lauko ligoninėse trūksta medikamentų, medicinos technikos, o kartais ir maisto. Nors paskelbtos paliaubos, antradienį sužeisti 9 Ukrainos kariai. Karo lauko ligoninėms paramą renka savanoriai, kurie patys ją ir pristato.

Karo lauko ligoninėje, esančioje Donecko srities antiteroristinės operacijos zonoje, arčiausiai fronto priešakinės linijos, kariams lauko virtuvėje maistą ruošia mobilizuoti profesionalai virėjai ir įmantrių patiekalų čia tikėtis nereikia.

„Šiandien pietums kariai valgys makaronų sriubą ir perlinių kruopų košę su mėsos konservais, vakarienei – daržovių ragu“, – sako virėjas.

Per mėnesį ligoninė iš priešakinės fronto linijos priėmė beveik du šimtus sužeistųjų, dar tiek pat –pasiligojusių karių.

Specialiame autobuse yra įrengtos 24 gulimos vietos sužeistiems kariams pervežti ir visa reikalinga pirmosios medicinos pagalbos aparatūra.

„Sužeistiems kariams pervežti esame parengę kvėpavimo aparatus, defibriliatorių ir vaistinėles su reikalingais vaistais. Karius lydi anesteziologas, karo gydytojai, suprantantys, kaip gelbėti karių gyvybes“, – pasakoja karo lauko ligoninės anesteziologas Andrejus Micholovas.

Pasak karo gydytojų, sunkiausia buvo tada, kai iš Debalcevės katilo dešimtimis vežė sužeistuosius – buvo užimtos visos operacinės, pritrūkta ir vaistų. Medikams padeda savanoriai – parūpina trūkstamų daiktų.

Gautame siuntinyje – drabužiai, antklodės, higienos priemonės, neįgaliųjų vežimėliai. Bet kokia humanitarinė pagalba čia priimama su džiaugsmu.

„Mūsų ligoninėms labai trūksta šiuolaikinės medicinos technikos. Lietuva įrodė, kad yra mūsų draugai. Anksčiau sakėme „broliai rusai“, dabar matome, kokie jie broliai. Karas sustato viską į savo vietą. Draugai pagalbos ranką ištiesia sunkiausiu laiku“, – tvirtina Dniepropetrovsko srities gubernatoriaus patarėja Tatjana Guba.

Karo lauko ligoninės medikai sako, kad dažniausiai kariai vos tik pasijunta geriau, vėl veržiasi į frontą. 

„Fronte baisu tik iš pradžių, vėliau pripranti. Į šūvius kartais netgi nekreipi dėmesio. Manęs laukia šeima: žmona, dukra ir sūnus. Tačiau esame patriotai ir privalome apginti Tėvynę. Grįšiu į frontą“, – tikina sužeistas karys Jurijus Osočenko.

Ukrainos valdžia skelbia, kad nuo antiteroristinės operacijos pradžios sužeisti beveik 7 tūkstančiai Ukrainos karių, tačiau savanorių skaičiavimais – jų apie 10 tūkstančių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi