Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.10 18:38

JAV diplomatė: Kryme ir Ukrainos rytuose viešpatauja teroras

BNS 2015.03.10 18:38

Aukšto rango JAV diplomatė Europos reikalams antradienį pareiškė, kad Kryme ir Ukrainos rytų regione žmonės gyvena „teroro siautėjimo“ sąlygomis, ir kaltino Rusiją dėl konflikto, kuris nusinešė tūkstančius gyvybių.

Aukšto rango JAV diplomatė Europos reikalams antradienį pareiškė, kad Kryme ir Ukrainos rytų regione žmonės gyvena „teroro siautėjimo“ sąlygomis, ir kaltino Rusiją dėl konflikto, kuris nusinešė tūkstančius gyvybių.

„Kai Ukraina stato taikią, demokratinę ir nepriklausomą valstybę 93 proc. savo teritorijos, Krymas ir dalis Ukrainos rytų patiria teroro viešpatavimą“, – sakė Senato užsienio reikalų komitetui JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland.

„Šiandien Krymas lieka neteisėtai okupuotas, ir žmogaus teisių pažeidimai yra įprastas, ne išimtinis, dalykas daugeliui rizikos grupių“, – sakė ji.

Pasak jos, toms grupės – Krymo totoriams, savo pasus atiduoti atsisakiusiems ukrainiečiams, gėjams ir lesbietėms, žurnalistams ir kt. – gresia persekiojimas.

„Rytų Ukrainoje Rusija ir jos separatinės marionetės ėmėsi neapsakomo smurto bei plėšikavimo“, – sakė ji.

„Šis sukurptas konfliktas, kontroliuojamas Kremliaus, kurstomas rusų tankų ir sunkiosios ginkluotės, finansuojamas Rusijos mokesčių mokėtojų lėšomis kainavo daugiau kaip 6 tūkst. ukrainiečių gyvybių, šimtų Kremliaus pasiųstų ten kautis ir mirti jaunų rusų, – kare, kurį jų vyriausybė neigia“, – kalbėjo V. Nuland.

Praėjusią savaitę V. Nuland sakė JAV Atstovų Rūmų užsienio reikalų komitetui, kad Rusija dislokavo „tūkstančių tūkstančius“ karių Ukrainoje, su visa savo vadovavimo struktūra.

Ji taip pat minėjo, kad nuo gruodžio į Ukrainos rytus buvo perkelta šimtai karinės technikos vienetų.

Maskva, kaip visada, neigia savo karinį kišimąsi į kaimyninės valstybės reikalus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį patvirtino, kad abi konflikto pusės atitraukė didumą savo sunkiosios ginkluotės nuo fronto linijos Ukrainos rytuose, o Londonas antradienį apkaltino Rusiją saugumo Europos rytuose „griovimu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi