Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

D. Britanijos diplomatijos vadovas: Rusija gali tapti didžiausia paviene grėsme Britanijai

BNS 2015.09.08 13:45

Rusija potencialiai gali būti „didžiausia pavienė grėsmė“ Didžiajai Britanijai, antradienį savo kalboje perspėjo užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas, taip pat kritikavo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojo, praminto „Džihadistu Džonu“ (Jihadi John), „teisintojus“.

Rusija potencialiai gali būti „didžiausia pavienė grėsmė“ Didžiajai Britanijai, antradienį savo kalboje perspėjo užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas, taip pat kritikavo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojo, praminto „Džihadistu Džonu“, „teisintojus“.

Ph. Hammondas kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „griaunant“ tarptautines taisykles, palaikančias taiką tarp valstybių, ir sakė, kad Kremliaus lyderio veiksmai Krymo bei Rytų Ukrainos atžvilgiu „fundamentaliai silpnina“ Rytų Europos šalių saugumą.

Ph. Hammondas pridūrė, kad Maskvos „agresyvus elgesys“ yra „aiškus priminimas, kad ji (Rusija) turi potencialo tapti didžiausia paviene grėsme mūsų saugumui“.

Sakydamas kalbą Britanijos strateginių tyrimų institute RUSI diplomatijos vadovas griežtai kritikavo tuos, kurie ieško pateisinimų „Džihadistui Džonui“, kuris buvo matomas keliuose IS įvykdytų šiurpių egzekucijų vaizdo įrašuose. Žiniasklaida yra paskelbusi, kad tas kovotojas yra Londone užaugęs Mohammedas Emwazi.

Ph. Hammondo žodžius buvo galima suprasti kaip kritiką Britanijos pilietinių teisių organizacijai „Cage“, kuri bendradarbiavo su M. Emwazi ilgiau negu dvejus metus, prieš jam išvykstant į Siriją.

„Mūsų pozicija absoliučiai aiški: atsakomybė už teroro aktus tenka tiems, kurie juos vykdo, – pabrėžė Ph. Hammondas. – Tačiau didžiulė atsakomybės našta taip pat tenka tiems, kas veikia kai jų teisintojai.“

„Cage“ pastarosiomis dienomis išprovokavo aštrią kritiką, kai pareiškė, kad Britanijos žvalgybos, kuri esą mėgino užverbuoti M. Emwazi, veiksmais paskatino jį radikalizuotis.

Savo retoje kalboje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į žvalgybos tarnybų veiklą, Ph. Hammondas sakė, kad duomenų apie Rusijos pajėgumus rinkimas bus „gyvybiškai svarbi mūsų žvalgybos pastangų dalis prognozuojamoje ateityje“.

„Dabar susiduriame su Rusijos lyderiu, užsibrėžusiu ne dalyvauti tarptautinėmis taisyklėmis pagrįstoje sistemoje, palaikančioje taiką tarp valstybių, bet ją griauti“, – perspėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi