Pasaulyje

2015.03.10 12:24

Krymo totorių lyderis: jei nesustabdysime agresijos dabar Ukrainoje, rytoj ji gali pasirodyti bet kur

2015.03.10 12:24

Jei visos Europos šalys laikytųsi tokios pat pozicijos Ukrainos ir Rusijos konflikto atžvilgiu kaip Lietuva, būtų užkirstas kelias „banditizmui“, sako Krymo totorių lyderis ir Ukrainos parlamento narys Mustafa Džemiliovas. Jo teigimu, sustabdyti Rusiją būtina, nes vėliau jos agresoriai gali pasirodyti bet kur.

Jei visos Europos šalys laikytųsi tokios pat pozicijos Ukrainos ir Rusijos konflikto atžvilgiu kaip Lietuva, būtų užkirstas kelias „banditizmui“, sako Krymo totorių lyderis ir Ukrainos parlamento narys Mustafa Džemilevas. Jo teigimu, sustabdyti Rusiją būtina, nes vėliau jos agresoriai gali pasirodyti bet kur.

„Jei nesustabdysime agresijos Ukrainoje dabar, rytoj ji gali pasirodyti bet kur (...). Mes labai vėluojame, ir tai gali būti labai didelės pasaulinės katastrofos priežastimi. Turime būti maksimaliai principingi, ginti savo susirūpinimą demokratija. Tikiuosi, visos demokratinės jėgos judės šia kryptimi“, – Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui skirtame tarptautiniame parlamentarų renginyje Seime antradienį sakė M. Džemilevas.

Lietuvos poziciją karo Ukrainos atžvilgiu jis pavadino pavyzdžiu Vakarams.

„Šioje mažoje, viso labo 3 mln. gyventojų šalyje, gyvena drąsūs, demokratiški žmonės, žinantys demokratijos vertę. Jei visos šalys elgtųsi taip pat ryžtingai ir drąsiai kaip Lietuva, mes galėtumėme išvengti ar labai greitai užkirsti kelią tam banditizmui, kurį regime šiandien“, – kalbėjo sakė M. Džemilevas.

Jis tvirtino žinantis sunkią Lietuvos kovos už nepriklausomybę istoriją, vykdytus lietuvių trėmimus ir represijas. Svečias pabrėžė, kad sovietų okupuota Lietuva niekada nesiliovė kovojusi ir tapo pirmąja iš šalių, išsivadavusių iš geležinių gniaužtų dar likus pusantrų metų iki Sovietų Sąjungos subyrėjimo.

„Šiandien, kai mūsų šalis okupuota, ją okupavo kaimyninė vyriausybė, iš naujo įkurtas totalitarinis Rusijos režimas, Lietuva su savo demokratinėmis tradicijomis atsidūrė Europos šalių, remiančių Ukrainos teisę į gynybą, suverenios tautos gynybą, avangarde“, – sakė M. Džemilevas.

Svečias taip pat akcentavo, kad matomas Europos susiskaldymas ir vangumas imtis priemonių prieš agresorių primena Antrojo pasaulinio karo scenarijų, kai Vakarų lyderiai nuolaidžiavo Hitleriui.

„Noriu jūsų tautos vadovybei perduoti didžiulę padėką nuo Krymo totorių tautos“, – Lietuvai dėkojo M. Džemilevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.