Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

P. Porošenka patvirtino, jog separatistai atitraukė didžiąją dalį ginkluotės

ELTA 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad Rusijos remiami separatistai šalies rytuose atitraukė žymią ginkluotės dalį, skelbia BBC.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pranešė, kad Rusijos remiami separatistai šalies rytuose atitraukė žymią ginkluotės dalį, skelbia BBC.

Kalbėdamas televizijoje prezidentas nurodė, kad jo vyriausybinės pajėgos taip pat atitraukė didžiąją dalį raketų ir sunkiosios artilerijos sistemų.

Pagal vasarį pasirašytą paliaubų sutartį abi konfliktuojančios pusės turėjo atitraukti sunkiąją ginkluotę iki kovo pradžios.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas antradienį sakys kalbą, kurioje įspės, jog prezidento Vladimiro Putino politika kenkia suverenių šalių Rytų Europoje saugumui.

„Neteisėtai aneksuodamas Krymą ir šiuo metu naudodamas Rusijos karius, kad destabilizuotų Rytų Ukrainą, Rusijos lyderis linkęs ne prisijungti prie tarptautinėmis taisyklėmis grįstos sistemos, siekiančios išlaikyti taiką pasaulyje, o jai kenkti“, – kalboje ruošiasi pažymėti Britanijos sekretorius.

Prieš tris dienas P. Porošenka apkaltino separatistus Rytų Ukrainoje nenoru atitraukti sunkiąją ginkluotę, prižiūrint tarptautiniams stebėtojams, kaip reikalaujama pagal Minske pasirašytos paliaubų sutarties sąlygas. Tačiau pirmadienį prezidentas nurodė, kad „Ukraina atitraukė didžiąją dalį savo raketų ir sunkiosios artilerijos sistemų. Rusijos remiami separatistai taip pat atitraukė žymią dalį“.

Kalbėdamas apie paliaubas Ukrainos lyderis pažymėjo: „Yra paliaubos ar jų nėra –priklauso, kaip jūs į tai pažiūrėsite“.

Prezidentas pridūrė, kad nuo vasario 15 dienos, kai oficialiai įsigaliojo paliaubos, žuvo 64 Kijevo kariai. Kilus mūšiams iš viso gyvybių neteko 1 549 Ukrainos kariai, pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi