Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Į Rygą atplukdytas krovinys iš JAV turėtų „atgrasyti Rusijos agresiją“

BNS2015.09.08 13:45

Jungtinės Valstijos pirmadienį atgabeno per 100 karinės technikos vienetų į Baltijos šalis, siekdamos sustiprinti šių NATO narių pajėgumus atremti potencialią Rusijos grėsmę.

Jungtinės Valstijos pirmadienį į Rygos uostą atgabeno didžiausią iki šiol Baltijos šalims pagal operaciją „Atlantic Resolve“ (Atlantinis ryžtas) skirtą karinės technikos siuntą. Iš viso atvežta per 100 karinės technikos vienetų į Baltijos šalis, siekdamos sustiprinti šių NATO narių pajėgumus atremti potencialią Rusijos grėsmę.

Ši ginkluotės siunta turi „pademonstruoti prezidentui (Vladimirui) Putinui ir Rusijai ryžtą, kad mes galime kolektyviai susivienyti“, naujienų agentūrai AFP sakė JAV generolas majoras Johnas R. O`Connoras, kuris prižiūrėjo tos technikos atgabenimą į Rygos uostą.

Paremiant JAV karių rotaciją, kurios metu Trečiosios pėstininkų divizijos kariai pakeičia Antrąjį kavalerijos pulką, pirmadienį Rygos oro uoste iškraunami tankai „M1A2 Abrams“, pėstininkų kovos mašinos „M2A3 Bradley“, taip pat karinė ir logistinė įranga.

Pasak generolo majoro J. R. O`Connoro, ši ginkluotė Baltijos šalyse liks „kiek reikės, kad atgrasytų Rusijos agresiją“.

Pasak Latvijos gynybos ministro R. Vėjuonio, ši rotacija, kuri vienu metu vykdoma visose trijose Baltijos šalyse, yra unikali, kadangi Latvija mokosi priimančios šalies vaidmens, ypač, atliekant karinės technikos iškrovimą ir transportavimą.

„Tai dar vienas NATO solidarumo patvirtinimas. Mes esame NATO narė, kartu esame pasiruošę bet kokiems naujiems iššūkiams, kylantiems šiame regione. Latvijoje dislokuoti JAV kariai, kurie čia bus tiek, kiek reikės. Į Rygą atplukdyta karinė technika bus paskirstyta Baltijos šalims ir Lenkijai. Latvijoje bus dislokuoti šeši tankai „Abrams“, šešios pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ ir maždaug 180 karių“, – kalbėjo ministras.

R. Vėjuonis taip pat sakė, kad į Latviją atvykę JAV kariai dalyvaus virtinėje karinių pratybų Latvijoje. Jau kovą naujasis JAV dalinys dalyvaus pratybose „Summer Shield 2015“.

„Tokio pobūdžio pratybos stiprina mūsų vienybę ir komandinę dvasią, o mūsų kariai turi galimybę pasinaudoti technika, kurios Latvija dar nėra pasiruošusi įsigyti. Šiose pratybose mes ruošiamės galimiems nenumatytiems atvejams, užtikrindami, kad Latvija ir Baltijos šalys būtų apsaugotos nuo bet kokios agresijos“, – kalbėjo R.Vėjuonis.

Latvijos gynybos ministras taip pat pažymėjo, kad tai kol kas didžiausia karinės technikos siunta, pasiekusi Baltijos šalis pagal operaciją „Atlantic Resolve“. Pagal ją taip pat bus dislokuoti trys kariniai sraigtasparniai, kurie dalyvaus karinėse pratybose, pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.