Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šaltiniai teisėsaugoje: ekspertizė rodo, kad šovė būtent Z. Dadajevas

15min.lt, lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Šaltiniai Rusijos teisėsaugos organuose atskleidė, kad ekspertizė parodė, jog būtent Zauras Dadajevas, buvęs „Sever“ bataliono karininkas, paleido kulkas, kurios atėmė Boriso Nemcovo gyvybę, skelbia gazeta.ru.

Šaltiniai Rusijos teisėsaugos organuose atskleidė, kad ekspertizė parodė, jog būtent Zauras Dadajevas, buvęs „Sever“ bataliono karininkas, paleido kulkas, kurios atėmė Boriso Nemcovo gyvybę, skelbia gazeta.ru.

„Dabartinė ekspertizė parodė, kad žmogus, šovęs į Borisą Nemcovą, yra Zauras Dadajevas. Tiesa, visiškai patvirtinti šią išvadą galėsime tik tada, kai bus rastas nusikaltimo metu naudotas ginklas“, – teigė Rusijos teisėsaugos pareigūnas.

Jau anksčiau skelbta, jog Z. Dadajevas pripažino savo kaltę B. Nemcovo nužudymo byloje. Jo teigimu, su Rusijos opozicijos atstovu buvo susidorota dėl jo neigiamų atsiliepimų musulmonų ir visos islamo religijos atžvilgiu. B. Nemcovo šalininkai šią versiją laiko bandymu nukreipti dėmesį nuo tikrųjų B. Nemcovo nužudymo organizatorių ir rodo pirštu į Kremlių.

Įtariamuosius liaupsinusį R. Kadyrovą apdovanojo ordinu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas originaliai pasirinko laiką pamaloninti vieną ištikimiausių savo pavaldinių. Žiaurumu ir besąlygišku lojalumu Kremliui garsėjantį Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą V. Putinas apdovanojo ordinu tuo metu, kai čečėnas užstojo B. Nemcovo žmogžudyste įtariamus tautiečius.

Už darbo pasiekimus, aktyvią visuomeninę veiklą ir ilgametę patariamąją veiklą Garbės ordinu apdovanotas R. Kadyrovas kaip tik pasidalijo savo nuomone apie buvusio pareigūno Z. Dadajevo praeitį.

Sulaikytą čečėną Z. Dadajevą R. Kadyrovas gynė ir pavadino „tikru Rusijos patriotu“.

Pasak Čečėnijos lyderio, prieš palikdamas karinę tarnybą, Z. Dadajevas turėjo leitenanto rangą ir ėjo bataliono vado pavaduotojo pareigas Rusijos vidaus reikalų ministerijos pajėgų atskiros operatyviosios brigados 46-ajame pulke.

„Zauras buvo vienas drąsiausių pulko vyrų. Savo drąsą jis atskleidė per operaciją prieš didelę teroristinę grupuotę netoli Benojaus. Jis buvo apdovanotas Drąsos ordinu ir medaliais už drąsą ir už tarnybą Čečėnijos Respublikai.

Esu įsitikinęs, kad jis buvo nuoširdžiai atsidavęs Rusijai ir buvo pasiruošęs paaukoti gyvybę už savo tėvynę. Tikrosios priežastys ir motyvai, kodėl Z. Dadajevas buvo pašalintas iš Rusijos vidaus reikalų ministerijos pajėgų, man nėra aiškios“, – nurodė R. Kadyrovas.

Rusijos opoziciją nesyk su žemėmis maišęs R. Kadyrovas neslėpė džiaugsmo dėl B.Nemcovo žmogžudystės – esą pašalintas Rusijos priešas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi