Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.09 08:49

Čečėnijos lyderis gyrė įtariamąjį, susijusį su B. Nemcovo nužudymu

ELTA 2015.03.09 08:49

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas įsakė pradėti tyrimą dėl buvusio pareigūno Zauro Dadajevo praeities, kuris kartu su kitais įtariamaisiais kaltinamas opozicijos politiko Boriso Nemcovo žmogžudyste.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas įsakė pradėti tyrimą dėl buvusio pareigūno Zauro Dadajevo praeities, kuris kartu su kitais įtariamaisiais kaltinamas opozicijos politiko Boriso Nemcovo žmogžudyste.

Socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje Čečėnijos lyderis pasidalijo asmenine nuomone apie sulaikytą čečėną Z. Dadajevą, kuris sekmadienį prisipažino prisidėjęs prie Kremliaus kritiko nužudymo. Maskvos Basmano rajono teismas įsakė jį ir kitus keturis įtariamuosius laikyti suimtus iki balandžio 28 dienos.

„Pažinojau Zaurą kaip tikrą Rusijos patriotą“, – rašė R. Kadyrovas.

Pasak jo, prieš palikdamas karinę tarnybą, Z. Dadajevas turėjo leitenanto rangą ir ėjo bataliono vado pavaduotojo pareigas Rusijos vidaus reikalų ministerijos pajėgų atskiros operatyviosios brigados 46-ajame pulke.

„Zauras buvo vienas drąsiausių pulko vyrų. Savo drąsą jis atskleidė per operaciją prieš didelę teroristinę grupuotę netoli Benojaus. Jis buvo apdovanotas „Drąsos“ ordinu ir medaliais už drąsą ir už tarnybą Čečėnijos Respublikai. Esu įsitikinęs, kad jis buvo nuoširdžiai atsidavęs Rusijai ir buvo pasiruošęs paaukoti gyvybę už savo tėvynę. Tikrosios priežastys ir motyvai, kodėl Z. Dadajevas buvo pašalintas iš Rusijos vidaus reikalų ministerijos pajėgų, man nėra aiškios“, – nurodė R. Kadyrovas.

Čečėnijos vadovas teigė nurodęs Saugumo tarybai pradėti tyrimą dėl Z. Dadajevo atsistatydinimo. Pasak jo, jei teisme bus įrodytas suimtojo kaltumas, turės būti pripažinta, kad, atimdamas kito žmogaus gyvybę, jis padarė rimtą nusikaltimą, tačiau R. Kadyrovas dar kartą patikino, kad Z. Dadajevas niekada nebūtų ėmęsis veiksmų, galėjusių pakenkti Rusijai, dėl kurios jis daugelį metų rizikavo savo gyvybe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi