Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.09 18:17

V. Putinas papasakojo apie slaptą operaciją Krymui užimti

BNS 2015.03.09 18:17

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atskleidė, kada jis davė slaptą įsakymą užimti Krymą, ir papasakojo, kaip Rusijos kariai buvo pasiruošę kautis, kad išgelbėtų nuverstą promaskvietišką Ukrainos prezidentą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atskleidė, kada jis davė slaptą įsakymą užimti Krymą, ir papasakojo, kaip Rusijos kariai buvo pasiruošę kautis, kad išgelbėtų nuverstą promaskvietišką Ukrainos prezidentą.

Sekmadienį valstybinės televizijos „Rossija 1“ parodytame dokumentinio filmo „Krymas. Kelias į Tėvynę“ anonse V. Putinas atvirai kalba apie to Juodosios jūros pusiasalio aneksiją, prieš metus įvykdytą Maskvos.

V. Putinas prisiminė visą naktį trukusį pasitarimą su saugumo tarnybų vadovais, per kurį buvo diskutuojama, kaip išgelbėti nuverstą Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių, kuris pabėgo dėl provakarietiškų jėgų sukilimo sostinėje Kijeve.

„Baigėme apie septintą ryto, – sakė Kremliaus vadovas. – Prieš išsiskirstant pasakiau visiems savo kolegoms: esame priversti pradėti darbą dėl Krymo gražinimo į Rusijos sudėtį.“

Praėjus keturioms dienoms po to susitikimo, įvykusio 2014-ųjų vasarį, kariai be atpažinimo ženklų užėmė Krymo vietos parlamento rūmus, o deputatai paskubomis nubalsavo už naują administraciją. Šis Ukrainos regionas buvo oficialiai aneksuotas Maskvos kovo 18 dieną, o tas žingsnis išprovokavo tarptautinį pasmerkimą.

Karinė operacija iš pradžių buvo laikoma paslaptyje. Nors buvo akivaizdu, kad Kryme neoficialiai veikia Rusijos pajėgos, Maskva tvirtino, kad ten esama tik vietos sukilėliai. Vėliau Kremlius pripažino vadovavęs pusiasalio atplėšimui nuo Ukrainos.

Dokumentinio filmo anonse V. Putinas taip pat sako, kad Rusijos pajėgos buvo pasiruošusios įsiveržti į Ukrainos rytinį Donecko miestą, kad išgabentų iš ten V. Janukovyčių – korumpuotą, bet Kremliui lojalų veikėją, kuris stengėsi išlaikyti Ukrainą Maskvos įtakos zonoje.

„Jį būtų tiesiog sunaikinę, – teigė V. Putinas. – Buvom pasiruošę paimti jį iš Donecko sausuma, jūra arba oru.“

V. Janukovyčius vėliau atsirado Rusijos pietiniame Rostovo mieste ir nuo to laiko negrįžo į Ukrainą.

Jau per 6 tūkst. žmonių žuvo per Ukrainos vyriausybės pajėgų kautynes su gerai ginkluotais prorusiškais separatistais, kuriems, kaip teigia Vakarų šalys, padeda Rusijos pajėgos, nors Maskva tai neigia.

„Rossija 1“ nenurodė, kada bus parodytas naujasis filmas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi