Pasaulyje

2015.03.08 10:22

Sulaikyti įtariamieji B. Nemcovo nužudymu

Sulaikyti du įtariamieji B. Nemcovo nužudymu, pranešė 1 Baltijos kanalo žurnalistas savo „Twitter“ paskyroje.

Sulaikyti du įtariamieji B. Nemcovo nužudymu, pranešė 1 Baltijos kanalo žurnalistas savo „Twitter“ paskyroje.

Nurodoma, kad pirminis šaltinis – Rusijos federalinio saugumo tarnyba (FST).

Tiesioginio eterio metu FST vadovas Aleksandras Bortnikovas įvardino įtariamuosius.

„Tyrimo metu sulaikyti du įtariamieji. Tai Anzoras Gubaševas ir Zauras Dadajevas“, – teigė jis. Jis patikslino, kad sulaikytieji – Kaukazo gyventojai.

A. Bortnikovas nurodė, kad apie sulaikymą informuotas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, o tyrimas toliau tęsiamas.

Sekmadienio rytą pranešta, jog sulaikyti dar du vyrai be minėtų įtariamųjų. Vienas iš jų vairavo anksčiau sulaikyto įtariamojo automobilį. Visi 4 įtariamieji yra čėčėnų tautybės.

Šaltinis: jie tik vykdytojai

Rusijos žiniasklaidoje jau pasirodė antraštės, kad sulaikytieji – tik vykdytojai.

Kaip teigia naujienų agentūra „Interfaks“, remdamasi neįvardinamu šaltiniu, minėti sulaikyti asmenys yra laikomi nusikaltimo vykdytojais.

Pasak šaltinio, teisėsauga turėjo gerus „kabliukus“, kad atskleistų nusikaltimą. Jis patikslino, kad gan operatyviai buvo surastas automobilis, kuriuo judėjo įtariamieji, o automobilyje rastos biomedžiagos, kurios padėjo tyrimui.

„Tradiciškai nusikaltimo atskleidimui pasitarnavo telefoninių pokalbių išklotinės. Tačiau tašką dėti per anksti, turi būti surasti nusikaltimo organizatoriai ir užsakovai“, – pabrėžė jis.

Anksčiau buvo išplatinti įtariamųjų atvaizdai.

Pagrindinės liudytojos dar neiškvietė

Pagrindinės liudytojos B. Nemcovo nužudymo byloje, jo draugės Anos Durickojos kol kas neiškvietė į Maskvą, skelbia naujienų agentūra „RIA Novosti“, cituodama jos advokato Vadimo Prochorovo žodžius.

„Tyrėjai kol kas į ją nesikreipė ir aš nepasiruošęs komentuoti, ar jie tai padarys. Galvoju, kad ji padėjo tyrimui viskuo, kuo tik galėjo“, – teigė advokatas.
DELFI primena, kad FST direktorius trečiadienį pareiškė, kad tiriant opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą buvo nustatyti keli įtariamieji, pranešė šalies naujienų agentūros.

„Jų visuomet yra“, – FST vadovas Aleksandras Bortnikovas sakė žurnalistams, atsakydamas į klausimą, ar B.Nemcovo byloje esama įtariamųjų.
Tačiau jis pabrėžė, kad tie įtariamieji susiję tik su viena iš tiriamų to nusikaltimo versijų, nurodė naujienų agentūra „Interfax“.

Pasak A.Bortnikovo, šios bylos tyrimas tęsiasi.

„Yra pažanga šiame etape, kuriame esame, – kol kas nieko negaliu daugiau pasakyti“, – pažymėjo FST vadovas.

Anksčiau „Ren TV“ žurnalistai tvirtino, kad buvo surastas baltos spalvos automobilis „ZAZ Chance“, kurie neva važiavo žudikai. Tačiau šią informaciją netrukus paneigė Tyrimų komiteto spaudos tarnyba, Rusijos Vidaus reikalų ministerija ir Maskvos Vidaus reikalų ministerijos padalinys, rašo „Rossiskaja gazeta“. „Life News“ duomenimis, policija ieško sidabrinės spalvos automobilio „VAZ-21102“ su Pietų Osetijos numeriais.

Primename, kad naktį iš vasario 27 į vasario 28 d. Maskvos centre nušautas politikas, aršus V. Putino kritikas 55 metų B. Nemcovas.

B. Nemcovas buvo nušautas septyniais šūviais į nugarą.