Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.06 20:17

Košmaras Ukrainoje: Debalcevėje rasti 500 civilių kūnų

Kijevas penktadienį pranešė atitraukęs visus savo raketų leistuvus „Uragan“ iš pagrindinės konfliktų zonos Ukrainos rytuose, kaip reikalaujama Minsko paliaubų susitarime su prorusiškais separatistais.

Kijevas penktadienį pranešė atitraukęs visus savo raketų leistuvus „Uragan“ iš pagrindinės konfliktų zonos Ukrainos rytuose, kaip reikalaujama Minsko paliaubų susitarime su prorusiškais separatistais.

Naujienų agentūros AFP reporteris Artemivske matė dvi tokias salvinės ugnies sistemas, turinčias po 16 vamzdžių 220 mm kalibro raketoms leisti, parengtas pakrovimui ant geležinkelio platformų; ten pat buvo ir mažiausiai 10 haubicų.

„Ukraina demonstruoja savo pasirengimą spręsti konfliktą neginkluotu būdu. ATO (antiteroristinės operacijos) pajėgos laukia iš priešo veidrodinių žingsnių padėčiai Donbase deeskaluoti“, – sakoma ATO pareiškime, kaip pranešama UNIAN tinklalapyje.

JAV: Debalcevėje rasti negyvi 500 civilių

Debalcevėje gyvenamųjų namų rūsiuose rasti 500 negyvų civilių, pareiškė per JT Saugumo Tarybos posėdį JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power.

Anot jos, JT generalinio sekretoriaus padėjėjo Ivano Simonovičiaus ataskaitoje neįtraukta šimtai bevardžių aukų, likusių Debalcevėje.

Praėjusį mėnesį po Debalcevės šturmo rasta 500 lavonų. Šie lavonai aptikti namuose ir rūsiuose, kur žmonės slėpėsi nuo rusiško apšaudymo, sakė S. Power.

Ji pažymėjo, kad vadinamosios Donecko „liaudies respublikos“ vadovas yra sakęs, kad visi nepasitraukę iš miesto pateks į ugnį; bet ir keliai pasitraukimui iš miesto taip pat buvo apšaudomi.

Vadinasi, žmonės rizikavo ir pasilikdami mieste, ir iš jo traukdamiesi, pridūrė S. Power.

„Separatistai paliaubas panaudoja perdislokavimui, o Rusija ir toliau juos ginkluoja“, – pabrėžė ji.

Anot S. Power, Mariupolis „gali tapti kitu separatistų ir rusų kariškių taikiniu“.

Ragina ESBO į Ukrainą siųsti daugiau stebėtojų

Rusija ir Vokietija penktadienį paragino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją daugiau kaip dvigubai padidinti savo stebėtojų skaičių Ukrainoje – iki 1000, nurodo Rusijos URM.

Telefonu bendravę Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir jo kolega Vokietijoje Franckas-Walteris Steinmeieris „paragino ESBO operatyviai nuspręsti dėl specialiosios stebėsenos misijos pratęsimo ir savo stebėtojų skaičiaus padidinimo iki 1000“, – pranešė Rusijos Užsienio reikalų ministerija.

F. Mogherini apie situaciją Ukrainoje: paliaubų laikomasi

Konferencijoje Latvijos parlamente Europos Sąjungos (ES) atstovė Federica Mogherini pareiškė, kad didžiojoje dalyje Ukrainos teritorijų paliaubų laikomasi.

Politikė paminėjo, kad per pokalbį su prezidentu Petro Porošenka, jis išreiškė viltis, kad ES palaikys Minsko susitarimo įgyvendinimo procedūras. Nors paliaubos ir buvo pažeistos keliose Ukrainos vietose, apskritai, jų laikomasi, pabrėžė F. Mogherini.

Norėdama paremti Ukrainą, ES organizuos trišales derybas dėl energetikos ir dujų tiekimo. Be to buvo pažymėta, kad ES ir toliau sieks pasirašyti laisvos prekybos sutartį su Kijevu. Manoma, kad ekonominė situacija šalyje pasikeis, jei bus siekiama reformų, tačiau ES parama Ukrainos atstovams taip pat labai svarbi. Diplomatės nuomone, tai bus tikrai sunki užduotis, kadangi reformų vykdymas yra sudėtingas net ir taikos metu.

Diplomatė taip pat prašė nepamiršti, kad krizė vyksta ne tik Ukrainoje, bet ir Libijoje. F. Mogerini pabrėžė, kad iš ten kylantis pavojus- grėsmė visam žemynui.

ES negali leisti, kad tokie konfliktai vyktų šalia jos išorinių sienų, kadangi tai kelia terorizmo ir prekybos žmonėmis grėsmę. ES privalo dalyvauti taikos užtikrinimo procesuose Artimuosiuose Rytuose.

Ji taip pat kalbėjo ir apie Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Rygoje, kur susirinkę diplomatai koncentruosis ties Ukrainos krize.

JAV: prorusiški separatistai tik iš dalies vykdo Minsko susitarimus

Ukrainos konflikte iš dalies įvyko deeskalavimas, bet visiško Minsko susitarimų įvykdymo dar nematyti, pareiškė penktadienį JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power.

„Smurto lygis sumažėjo, tačiau Minsko susitarimai įvykdyti tik iš dalies“, – sakė ji JT Saugumo Tarybos posėdyje.

Pasak jos, daugiausia susitarimo pažeidimų tenka Rusijos palaikomiems separatistams.

Pavyzdžiui, ji peikė separatistus dėl to, kad jie ne iš karto pradėjo laikytis susitarimo nutraukti ugnį. Be to, S.Power pareiškė nepasitenkinimą tuo, kad jie (separatistai) nepakankamai bendradarbiauja su ESBO stebėtojais.

Vašingtone manoma, kad separatistai nevisiškai vykdė susitarimus dėl sunkiosios ginkluotės atitraukimo.

Rusija: Normandijos ketvertas Berlyne nesvarstė sankcijų

Sankcijų Rusijai ir sienos tarp Rusijos ir Ukrainos kontrolės temos nebuvo svarstomos vadinamojo Normandijos ketverto užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime Berlyne, sakė Rusijos UR viceministras Grigorijus Karasinas.

Jis nurodė kad šios temos „dirbtinai sugalvotos“. „Sankcijų mes neskelbėme ir ne mums spręsti, kada jos bus atšauktos“, – sakė Rusijos viceministras po derybų.

Sienos kontrolės problemą, anot jo, reikia spręsti remiantis Minsko susitarimais.

„Ten pažymėtos visos sąlygos, kurių laikantis galima kalbėti apie Ukrainos valdžios kontrolės sugrąžinimą tose Rusijos ir Ukrainos sienos atkarpose, kurių dabar Kijevas nekontroliuoja“, – pridūrė G.Karasinas.

„Jos susijusios su politiniu procesu, vietinių rinkimų rengimu ir taikiu sureguliavimu Ukrainoje“, – pažymėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi