Pasaulyje

2019.04.03 17:52

Junckeris: Europos Sąjunga neišmes jokios valstybės narės

BNS 2019.04.03 17:52

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį pažadėjo iki paskutinės akimirkos stengtis užkirsti kelią „Brexitui“ be sutarties, bet pripažino, kad Jungtinės Karalystės „iškritimas“ dabar atrodo tikėtinas.

Britų ministrei pirmininkei Theresai May paprašius trumpo „Brexito“ atidėjimo, J.-C. Junckeris kreipėsi į Europos Parlamentą ir sakė, kad Londono kursas išlieka išstojimas jau kitą savaitę.

Tačiau jis pridūrė: „Europos Sąjunga neišmes jokios valstybės narės. Aš asmeniškai padarysiu visa, ką galiu, kad būtų užkirstas kelias netvarkingam „Brexitui“, ir tikiuosi, kad politiniai lyderiai visoje 27 narių ES ir Jungtinėje Karalystėje padarys tą patį.“

Antradienį Th. May paprašė opozicijos lyderio Jeremy Corbyno padėti parengti „Brexit“ planą, kurį galėtų ratifikuoti Bendruomenių Rūmai, ir paprašė Briuselio daugiau laiko.

J.-C. Junckeris atsakė, kad ES lyderiai bus lankstūs, bet pridūrė, kad laikas ribotas, o netvarkingą „Brexit“ be sutarties sveikintų tik populistų ir nacionalistų jėgos.

„Turėdamas omenyje ministrės pirmininkės May praėjusio vakaro pareiškimą manau, kad dabar turime dar kelias dienas“, – sakė jis.

„Jei Jungtinė Karalystė galės iki balandžio 12 dienos tvaria dauguma patvirtinti išstojimo susitarimą, Europos Sąjunga turėtų būti pasirengusi sutikti su atidėjimu iki gegužės 22-osios“, – sakė jis.

„Vis dėlto tikiu, kad (išstojimas) be sutarties balandžio 12-osios vidurnaktį dabar yra labai tikėtinas scenarijus. Tai nėra rezultatas, kurio noriu, bet tai rezultatas, kuriam, kaip užtikrinau, Europos Sąjunga yra pasirengusi“, – pridūrė Europos Komisijos pirmininkas.